پیرسینگ چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پیرسینگ

پیرسینگ (Piercing) چیست؟ سوراخ کردن پوست یا غضروف برای قسمت‌های مختلف بدن از جمله گوش، بینی، ناف و … همان پیرسینگ است. از زمان های خیلی دور انجام پیرسینگ در بین افراد مختلف مخصوصا در منطقه خاورمیانه بسیار طرفدار داشته است. مخصوصا در زمانی که نیاز به یک تغییر در ظاهر خود داریم، اضافه شدن یک اکسسوری می تواند این حالت را کاملا برطرف نماید.

گاهی پیرسینگ ها ظاهر نامتعادل و در نواحی غیرمعمول بدن نیز انجام می شوند که این کار بستگی به سلیقه و درخواست خود شخص دارد.

پیرسینگ چیست؟

پیرسـینگ یعنی سوراخ کردن پوست در نواحی مختلف بدن بـه موجب آویختن زیورآلات، از گوش گرفته تا بینی، لب، زبان، شکم، ناف و نقاط شرم گاهی سوراخ کردن یا پیرسینگ انجام می‌شود. اما در بین همه ی این‌ها سوارخ کاری بینی و لب طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده اسـت.

بهترین مرکز پیرسینگ کجاست؟

در صورتی که با وجود هشدارهای فراوان ما تصمیم قطعی برای پیرسینگ دارید و البته مجاز به انجام آن باشید، باید به سراغ آماده سازی مقدمات پیرسینگ بروید. اول از همه باید مشخص کنید که بدن شما به فلزات و بدلیجات حساسیت دارد یا خیر؟ اگر حساسیت دارید، جنس فلز را بشناسید و قبل از پیرسینگ به اطلاع پزشک دهید. اما بهترین مرکز پیرسینگ کجاست؟ با مراجعه به لینک درج شده می توانید بهترین پیرسینگ کاران را ببینید.

بهترین مرکز پیرسینگ کجاست؟

آیا پیرسینگ اندام های بدن سابقه تاریخی دارد؟

سوراخ کردن نواحی مختلف بدن در گذشته های خیلی دور در بین برخی از اقوام در نقاط خاصی از دنیا انجام میشده و این کار فقط محدود به گوش نبوده و آنها به سوراخ کردن بینی، لبها، ناف، آلت تناسلی و نوک سینه ها هم می پرداختند.

چه کسانی نباید پیرسینگ کنند؟

اگر جز گروه‌های زیر هستید، سوراخکاری بدن برای شما ممنوع است:

 • بیماران هموفیلی
 • مبتلایان به دیابت
 • مبتلایان به بیماری‌های پوستی نظیر زخم، جای زخم، کک و مک، خال و توده
 • حساسیت شدید تماسی
 • بیماری‌های نقص سیستم ایمنی بدن
 • پیرسینگ بدن در نواحی نامناسب
 • سابقه عارضه کلوئید

چه کسانی نباید پیرسینگ کنند؟

آیا انجام پیرسینگ در بارداری خطرناک است؟

در صورتی که قصد بارداری دارید یا باردار هستید، از انجام پیرسینگ پرهیز کنید. زیرا سوراخ کردن بدن، زخم شدن و عفونت‌های ناشی از آن خطرات زیادی در زمان بارداری ایجاد می‌کند. در این بین پیرسینگ ناف در زمان بارداری مشکلات بیشتری نسبت به سایر انواع پیرسینگ دارد و ممکن است به جنین آسیب برساند. در این شرایط احتمال بروز عفونت در زمان سزارین و بعد از زایمان زیاد است.

پیرسینگ زبان برای چیست؟

سوراخ کاری بدن در ناحیه زبان نیاز به مراقبت های خاص دارد. چرا که امکان عفونت این ناحیه بسیار بالا است. اما سوراخ این ناحیه در حال حاضر هیچ معنی خاصی ندارد.

پیرسینگ زبان برای چیست؟

سوراخ کردن زبان و افزودن تکه جواهری به آن راهی بسیار آسان برای منحصر به فرد نشان دادن ظاهر افراد است. این سوراخ به صورت افقی نیز ایجاد می‌شود که از یک طرف زبان تا طرف مقابل آن را در برمی‌گیرد و می‌توان بعد از آن یک جواهر را در آن قرار داد.

نوجوانان و جوانان باید به خاطر داشته باشند که بعد از پیرسـینگ جواهر متصل به زبان در تمام اوقات همراه آن‌ها خواهد بود به همین خاطر اهمیت به بهداشت و ملاحظات حین و بعد از این کار برای جلوگیری از ایجاد عفونت واجب و ضروری است.

سوراخ لب نشانه چیست؟

سوراخ کردن لب ها از گذشته بین آمریکایی ها و آفریقایی ها رواج داشته است. در آفریقای قدیم زمانی که دختری قرار بر ازدواج داشته داماد از ۶ ماه قبل بشقابی در لب وی قرار میداده. اگر میخواهید معنی سوراخ لب را در حال حاضر بدانید بهتر است بگوییم حلقه در لب جامعه‌ی امروزی هیچ معنی و مفهوم خاصی ندارد.

پیرسینگ ابرو نشانه چیست؟

داشتن جواهر در ابروی راست اولین بار توسط برخی از زنان همجنسگرا رواج یافت اما امروزه سوراخ کردن این ناحیه از بدن هیچ معنی خاصی ندارد.

پیریسنگ گوش به چه معنا است؟

لاله و یا نواحی دیگر گوش را از قدیم تاکنون سوراخ میکنند. این سوراخ کاری از گذشته تاکنون هیچ معنی خاصی ندارد. 

پیریسنگ گوش به چه معنا است؟

پیرسینگ ناف نشانه چیست؟

سوراخ در ناحیه ناف بین خانم ها طرفدار زیادی دارد. طلاگذاری در این ناحیه در ابتدا بین اروپاییان و بعد از آن در بین کشورهای آسیایی و ایران رواج پیدا کرد. داشتن طلا در این ناحیه هیچ معنی خاصی ندارد.

مراقبت بعد از پیرسینگ ناف

 • لباس‌های گشاد و تمیز بپوشید.
 • سعی کنید زیاد حرکت نکنید.حرکت زیاد می‌تواند به Piercing صدمه بزند.
 • به منظور کاهش احتمال ابتلا به عفونت، محل ناف را با محلول شستشو و پنبه یـا پنبه الکلی تمیز کنید.

موارد منع انجام:

 • مبتلایان به دیابت، هموفیلی و اختلال خود ایمنی
 • وجود هرگونه بیماری پوستی در ناحیه مورد نظر
 • افراد بد زخم و کلوئید ساز
 • خانم های باردار
 • نواحی نامناسبی از بدن که احتمال آسیب وجود دارد
 • افرادی که سابقه حساسیت یا آلرژی های شدید تماسی دارند و پوست آنها به استفاده از زیور آلات واکنش نشان می دهد.

پیرسینگ بدون سوراخ یا پرسینگ فیک چیست؟

سوراخ کردن گوش یا بینی و یا حتی نواحی دیگر بدن ممکن است عوارضی داشته باشد. همچنین این سوراخ ها دائمی است و اگر پشیمان شوید راه برگشتی ندارد. از این رو  پیشنهاد می‌کنیم پیرسینگ موقت یا پیرسینگ بدون سوراخ را امتحان کنید. در این روش نیازی به سوراخ کردن بدن نیست. به جای این کار نگین تزئینی به کمک چسب مخصوص روی پوست نصب می‌شود. به این روش پیـرسینگ چسبی گفته می‌شود. البته پرسینگ موقت انواع دیگری مثل پیرسینـگ مغناطیسی هم دارد که در آن نگین تزیینی به کمک آهنربا و بدون نیاز به سوراخ روی پوست قرار می‌گیرد. استفاده از این سوراخ کاری چسبی یا مغناطیسی برای گوش، پره بینی و لب متداول است و هیچ خطری برای شما ندارد.

هر گونه کپی برداری از مطلب فوق بدون درج منبع پیگرد قانونی دارد. سپاس از توجه شما