خال برداری و رفع ضایعات پوستی در شیراز خال برداری با لیزر RF در شیراز

خال برداری و رفع ضایعات پوستی در شیراز

در این مطلب به توضیح مختصری درباره روش های خال برداری در شیراز میپردازیم. همچنین در جدول زیر بهترین کلینیک های خال برداری در شیراز به همراه آدرس و شماره تماس قرار گرفته است.

لیست کلینیک های خال برداری در شیراز

در جدول زیر ۱۰ کلینیک تخصصی خالبرداری در شیراز به همراه آدرس و شماره تماس قرار گرفته است:

ردیفنام کلینیک / جراحآدرسشماره تماس
۱مرکز زیبایی و لاغری ترنمشیراز، همت جنوبی، بین کوچه ۴ الف و ۶، ساختمان پارس، طبقه اول، واحد ۳۰۹۱۶۴۹۴۳۲۳۷
۰۹۱۷۴۰۰۳۵۹۴
۲مرکز مراقبت پوست پروانه بذرافکنشیراز، نرسیده به میدان قصردشت، کوچه ۸۸۰۹۰۲۵۵۹۰۰۱۹
۳سالن زیبایی و مرکز مراقبتی پوست آرزو استارشیراز، خیابان پاسداران، روبروی محمدرسوال الله، ساختمان تیرازیس، طبقه اول، واحد ۲۰۹۱۷۹۹۲۸۶۲۳
۴دکتر عظیمه دهقانیشیراز، ملاصدار، ابتدای حکیمی، جنب داروخانه دکتر دهقانی، ساختمان حکیم، طبقه ۵، واحد ۱۰۰۷۱۳۲۳۰۳۶۴۱
۰۹۳۹۸۳۶۰۶۵۴
۵کلینیک تخصصی پوست
کاشت مو و لیزر ماه
شیراز، معالی آباد، بین خلبانان و دوستان، مجتمع تجاری اهورا،
طبقه ۴، واحد ۴۴ و ۴۵
۰۷۱۳۶۳۴۱۶۷۷
۰۷۱۳۶۳۴۱۶۷۸
۰۷۱۳۶۳۴۱۶۷۹
۶دکتر برومند رباطیشیراز، تقاطع ستارخان و مطهری، نبش کوچه ۱۷، مجتمع پزشکان خضرا ۲،
بلوک B، طبقه چهارم، واحد ۴۸
۰۷۱۳۶۴۹۳۰۴۷
۷مرکز مراقبت های پوستی رخ افسانشیراز، خیابان قصردشت، کوچه ۵۴، ساختمان گلبرگ، نیم طبقه اول، واحد ۲۰۷۱۳۶۲۷۶۳۴۹
۰۹۱۷۳۱۱۰۸۵۲
۰۹۰۲۵۵۹۰۰۱۹
۰۹۱۷۷۱۵۴۲۶۳
۸مرکز مراقبت پوست ، مو و لیزر دکتر حمید مهاجری نژادشیراز، خیابان قصردشت، خیابان قم آباد، حد فاصل کوچه ۴ و ۶، پلاک ۱۵۳۰۷۱۳۶۲۷۲۴۴۰
۰۹۱۷۵۸۸۸۰۴۴
۰۹۱۷۸۴۸۱۴۵۴
۹دکتر مرضیه فرقانیشیراز، بلوار فرهنگ شهر، قبل از کوچه ۳۶، ساختمان طبیعت،
بلوک B، طبقه اول، واحد ۶
۰۷۱۳۶۳۲۹۳۷۶
۰۹۰۳۳۶۵۲۲۹۲
۱۰دکتر ابراهیم حاتمی پورشیراز، تقاطع قصردشت، عفیف آباد، ساختمان بانک کشاورزی،
طبقه ۲، واحد ۴
۰۷۱۳۶۲۸۷۰۷۲
۰۷۱۳۶۲۸۷۰۷۳
۰۹۱۷۳۸۴۵۷۴۶

نحوه خال برداری در شیراز

RF یک دستگاه رادیو فرکانسی است که برای برداشتن ضایعات پوست بدون اسکار استفاده میشود. از دستگاه RF در مواردی همچون: جراحی پلاستیک و زیبایی، جراحی‌های کوچک مانند ختنه و برداشتن خال و زگیل و کک ‌و مک و… استفاده میشود.

خال چیست؟

خال ها سلول‌های رنگ‌ دانه دار هستند که به ‌صورت نقاط تیره و کوچک در اندازه های مختلف در پوست ظاهر می‌شوند. اکثر خال‌های پوستی بدون خطر هستند و نیازی به برداشتن آنها از روی پوست نیست. با این حال بسیاری از بیماران برای رسیدن به زیبایی بیشتر اقدام به جراحی یا لیزر خال های خوش خیم خود میکنند. علاوه بر خال های خوش خیم، خال های مضرر هم وجود دارند که حتما باید جراحی شوند.

برای خال برداری چند جلسه لازم لست؟

برداشت خال یا همان خال برداری در شیراز با استفاده از لیزر ممکن است طی یک یا چند جلسه صورت بگیرد. درواقع این موضوع به نوع خال، عمق و وسعت آن بستگی دارد. میزان درد با این روش نیز برحسب نوع لیزر متفاوت است. بعضی لیزر‌ها اصلا دردی ایجاد نمی‌کنند و در مورد بعضی دیگر لازم است از کرم‌های بی‌حس‌کننده استفاده شود. جراحی نیز بدون درد و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

برداشتن خال

سه روش برای برداشتن خال صورت بدن با جراحی وجود دارد: خارج سازی کامل تراشه ای، بیوپسی پانچ و جراحی برشی

روش خارج کردن کامل تراشه ای: این روش برای خال هایی مورد استفاده قرار می گیرد که از پوست بیرون باشند. در این روش، پزشک در ناحیه مجاور خال از بیهوشی موضعی استفاده می کند و از چاقوی جراحی تیز و کوچک برای برش سطح خال و همسطح سازی آن با پوست مجاور استفاده می کند.

روش بیوپسی پانج : از این روش برای خال هایی استفاده می شود که کوچک هستند و شامل استفاده از یک دستگاه مخصوص برای پانچ قطعه مکعبی شکلی از پوست است.

برداشتن خال در شیراز

مراقبت های بعد از خالبرداری

بعد از خال برداری در شیراز در روز‌های اول باید به تجویز پزشک از کرم‌های موضعی آنتی‌بیوتیک استفاده کرد. در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول نیز نباید به ناحیه آب زده شود، اما بعد از آن حمام رفتن مجاز است. بعد از کشیدن بخیه‌ها هم می‌توان از کرم‌های ترمیم‌کننده استفاده کرد. علاوه بر اینها، افراد بعد از جراحی و لیزر باید تا یک مدت از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کرده و از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنند تا جای برداشت خال لک نشود.

برای خالبرداری جراحی بهتر است یا لیزر؟!

روش جراحی و غیرجراحی خال برداری در شیراز هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای مثال در جراحی پوست برش می‌خورد و بخیه زده می‌شود، اما در لیزر برش و بخیه‌ای وجود ندارد. جراحی طی یک جلسه انجام می‌شود، اما لیزر ممکن است به چند جلسه تکرار احتیاج داشته باشد. احتمال عود خال با روش جراحی نیز کمتر از لیزر است. توجه داشته باشید که همه خال‌ها را نمی‌توان با لیزر برطرف کرد، بنابراین توصیه می‌شود انتخاب روش مناسب برای برداشت خال را به متخصص پوست بسپارید.

چه خالی باید جراحی شود؟

خال ها متناسب با سن بیمار، بزرگ یا کوچک بودن خال، عمق خال و حتی مکان خال با استفاده از جراحی یا لیزر برداشته میشوند. خال های مادرزادی به دلیل عمق زیادی که دارند بهتر است جراحی شوند. خال های ریز و سطحی را با لیزر و یا حتی کوتر هم می توان برداشت.

بیشتر بخوانید : رفع تیرگی زیر بغل در شیراز