جراحی زیبایی بینی

هر آنچه درباره جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی باید بدانید!

پری چاوشی

در حال حاضر یکی از محبوب ترین و بهترین جراحی های زیبایی در بین مردم جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی است که در شهر شیراز توسط جراحان برتر انجام می شود. در این مقاله از وب سایت کلینیک زیبایی تلاش کرده ایم هرآنچه درباره این عمل لازم است بدانید را برای شما مطرح کنیم پس با ما همراه شوید.

رینوپلاستی چیست؟ جراحی بینی برای چه کسانی قابل انجام است؟ بهترین فرم عمل بینی چیست؟ انواع روش عمل زیبایی بینی برای چه کسانی مناسب است؟ هزینه عمل رینوپلاستی بینی به چه عواملی بستگی دارد؟ مراقبت های بعد از رینوپلاستی چیست و در چه سنی می‌توان برای این عمل زیبایی اقدام کرد؟

رینوپلاستی چیست؟

طبق اطلاعات ارائه شده از کلینیک مایو آمریکا، جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی، یکی از عمل های زیبایی رایج در جهان است. این جراحی با هدف بهبود ظاهر بینی، جذابیت بیشتر بینی و درمان احتمالی مشکلاتی مثل پولیپ بینی و انحراف بینی انجام می‌شود.

رینوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی بینی در شیراز توسط جراحان برتری که اسامی آنها در لینک درج شده قرار گرفته است انجام می‌شود. معمولا با ایجاد برش در ناحیه پایینی بینی، کار جراحی آغاز می‌شود. سپس، با توجه به تغییراتی که مورد نیاز است، شکل و فرم استخوان بینی، پره‌های بینی و غضروف آن تغییر می‌کند. پزشکان با توجه به نیاز هر فرد، پروسه خاصی از تغییرات را در جراحی بینی پیش می‌گیرند.

انواع روش های جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی با دو تکنیک متداول انجام می‌شود. پزشکان متخصص در زمینه جراحی بینی، باتوجه به نیاز فرد، اقدام به انجام جراحی می‌کنند. هر فرد باتوجه به شرایط، یک روش جراحی را انتخاب می‌کند تا توسط پزشک جراحی انجام شود.

هر دو روش جراحی، با بیهوشی عمومی و موضعی برای فرد قابل اجرا می‌باشد و انتخاب روش جراحی، به میزان تغییرات لازم در ساختار بینی فرد و نظر پزشک بستگی دارد.

نحوه چسب زدن به بینی را میتوانید در لینک درج شده بخوانید. این کار میتواند به شما کمک کند تا

هر چند گاهی ممکن است، تکنیک جراحی انتخابی، برای فرد مناسب نباشد. در چنین شرایطی معمولا پزشک روش دیگری را پیشنهاد می‌کند. در ادامه با سه روش رایج جراحی بینی آشنا خواهیم شد.

جراحی بینی با روش باز

این سبک جراحی به پزشک این اجازه را می‌دهد که به‌راحتی دسترسی آزادی به بخش‌های مختلف بینی داشته باشد و هرگونه تغییرات موردنیاز را در آن لحاظ کند.

در روش باز، جراح با ایجاد برش‌ در ناحیه‌ی‌ بین دو سوراخ، پوست را به آرامی از روی بافت زیرین آن جدا کرده و مستقیما به ساختار بینی دسترسی دارد و جزئیات ساختار بینی را مشاهده می‌کند. از جمله مزیت این روش را می‌توان راحتی در اعمال تغییرات در ساختار بینی و همچنین، رفع مشکلات بینی دانست.

جراحی بینی با روش بسته

جراحی بینی بسته همان‌طور که از اسم آن پیداست، برای مواقعی کاربرد دارد که دسترسی آزادی مدنظر نیست. در این جراحی، میزان برش زیر بینی بسیار اندک است و دسترسی تنها از همین ناحیه امکان‌پذیر است. در این روش پوست بینی برداشته نمی‌شود و فرد بعد از رینوپلاستی شاهد کم‌ترین میزان تورم، درد و مشکلات اینچنینی خواهد بود.

در این روش، بر روی سطح بینی هیچ برشی ایجاد نمی‌شود و تمام برش‌های لازم برای جراحی، در ناحیه‌ی داخلی بینی صورت می‌گیرد. در این روش پزشک با ورود از طریق سوراخ‌های بینی، جراحی را انجام می‌دهد. از جمله مزیت‌های این روش این است که برش و جای اسکار روی پوست دیده نمی‌شود و عیب جراحی بینی به روش باز نیز عدم دسترسی به داخل بینی است و به همین دلیل، تغییرات اعمال‌شده محدود است. این نوع جراحی برای افرادی که قصد دارند تغییرات محدودی را روی بینی خود بدهند، مناسب است.

میزان دسترسی جراحی بینی بسته بسیار محدود است و بیشتر مناسب یک تغییر مختصر در بینی است. مدت زمان جراحی بینی با استفاده از این روش بسیار کوتاه‌تر است.

آلار پلاستی

یکی از جدیدترین روش‌های جراحی بینی، آلار پلاستی است. این متد معمولا برای افرادی کاربرد دارد که علاقه‌مند به اعمال تغییرات در سوراخ‌های بینی هستند. آلار پلاستی به پزشک این امکان را می‌دهد که غضروف‌های نوک بینی را محدود کند و پایه آلار را کوتاه یا بلند کند. در همین باره مطالعه مقاله جراحی نوک بینی را از دست ندهید.

مدت زمان به ثبات رسیدن شکل نهایی بینی چقدر است؟

امروزه، عمل بینی یکی از جراحی‌های رایج است که هدف آن می‌تواند تغییر ظاهر بینی، بهبود تنفس یا هر دو باشد. ساختار بینی یک بخش استخوانی در بالا و‌ یک بخش غضروفی در پایین دارد. عمل بینی می‌تواند سبب تغییراتی در استخوان، غضروف، پوست یا هر سه شود. فرم نهایی بینی شما پس از کاهش کبودی و تورم اولیه حاصل از عمل بینی، نمایان خواهد شد. اما مدت زمان نهایی به ثبات رسیدن شکل بینی، ممکن است چیزی حدود ۹ ماه تا یک سال به طول انجامد. پس از آن، می‌توان گفت بینی به حالت نهایی خود رسیده است. این می‌تواند برای شما خسته‌کننده باشد؛ اما کمی صبر کنید و از نتیجه نهایی شگفت زده شوید.

عمل بینی برای چه افرادی مناسب نیست؟

اگر از نظر جسمی ضعیف هستید یا هنوز در مورد این جراحی به واقع‌بینی لازم دست نیافته‌اید، ممکن است عمل بینی، بهترین انتخاب برای شما نباشد. این جراحی، شکل بینی شما را بهبود می‌بخشد، اما به هیچ وجه کمال و تطابق با فرم ذهنی شما را تضمین نمی‌کند. پس قبل از اقدام به عمل بینی با هر یک از دو روش طبیعی و فانتزی باید از این موضوع کاملاً آگاه باشید. همچنین، اگر بدن شما سیستم ایمنی ضعیفی دارد یا زمان بهبود زخم‌ها برای شما بیش از حد معمول است، عمل بینی شاید خیلی مناسب شما نباشد.

افراد کاندید انجام جراحی بینی چه کسانی هستند؟

معمولا برای هر جراحی زیبایی، عده‌ای کاندید مناسب‌تری شناخته می‌شوند. درواقع، براساس تحقیقات WebMD عده‌ای برای انجام جراحی واجد شرایط هستند که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

  • افرادی که به‌ دلایل پزشکی نیاز به انجام جراحی بینی درمانی دارند.
  • افرادی که بینی آن‌ها در حادثه یا رویدادی خاص دچار ضربه و شکستگی شده است.
  • افرادی که به دلایل ژنتیکی و مادرزادی دارای بینی‌های بزرگ را دفرم هستند.
  • افرادی که از ظاهر بینی خود رضایتی ندارند.

آیا جراح تمام انتظارات کاندید عمل بینی را برآورده می‌کند؟

جراح در جلسه مشاوره، با صبر و حوصله به انتظارات شما از جراحی بینی گوش می‌کند. بعد از این مرحله، باتوجه به انتظاراتتان و واقعیت‌های موجود که در چهره و بینی‌تان قرار گرفته است، تحلیل جراحی بینی را آغاز می‌کند. پزشک توانایی ارزیابی انتظارات شما به‌عنوان کاندید جراحی را دارا است. بعد از این مرحله، منطقی و واقع‌بینانه بودن این انتظارات توسط پزشک بررسی می‌شود و نتیجه نهایی با شما درمیان گذاشته می‌شود.

آیا جراحی بینی تحت پوشش بیمه است؟

در بسیاری از کشورها، جراحی زیبایی بینی تحت پوشش بیمه نیست. اما برخی بیمه‌ها تحت شرایطی خاص، این پوشش را برای برخی از بیمه‌گرها فراهم می‌کنند.

آیا جراحی بینی در کلینیک انجام می‌شود؟

معمولا پزشکان متخصص، جراحی بینی را در کلینیک، مرکز جراحی و بیمارستان انجام می‌دهند. تشخیص امکان جراحی هر فرد در کلینیک، بر عهده پزشک متخصص است.

جدیدترین تکنولوژی جراحی بینی با کم‌ترین تهاجم

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید، جدیدترین نوع عمل بینی با کم‌ترین تهاجم، این روزها بسیار پرطرفدار شده است. طبق اطلاعات ارائه شده از دکتر داتون که در انستیتو جراحی بینی شیکاگو بیان شده است، استفاده از تکنولوژی تصویر برداری سه بعدی به پزشکان متخصص جراحی زیبایی این امکان را می‌دهد که بدون ایجاد برش‌های زیاد و آسیب شدید به بافت بینی، جراحی رینوپلاستی را انجام دهند.

نظر کاربران
هشتگ های مرتبط