مزوتراپی مو

مزایا و معایب مزوتراپی مو چیست ؟

پری چاوشی

مزوتراپی مـو یکی روش های جدید برای جلوگیری از ریزش مو به حساب می آید.

مزوتراپی مو چیست؟

به طور خلاصه مزوتـراپی را می توان به عنوان یک روش مکمل و جایگزین تعریف کرد، که به صورت تزریق به لایه مزودرم پوست انجام می شود.

مزوتراپی، علاوه بر درمان ریزش مو، برای جوان سازی صورت و درمان سلولیت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای هر یک از این درمان ها، آماده سازی مزوتـراپی شامل ترکیبی از مواد شیمیایی مختلف است.

مزوتراپی مـو چگونه انجام می شود؟

از آنجا که ریزش مو یک مشکل رایج در بین بسیاری از افراد ( زنان و مردان ) است، همواره روش های مختلفی برای درمان ریزش مو در حال توسعه است. پیوند مو، تکنیک لیزر و بسیاری از روش های مختلف برای درمان ریزش مو استفاده می شود.

تعداد جلسات مزوتراپـی مو

مزوتراپی مـو معمولا در ۱۰ جلسه انجام می شود. هر جلسه ۳۰-۱۵ دقیقه طول می کشد. با این حال، تعداد جلسات لازم، با تجزیه و تحلیل ساختار موی افراد تعیین می شود.

اثر مزوتراپی مـو بر روی مو

تغذیه سلول های موی: از آنجا که در مزوتراپـی مو، مواد مغذی مورد نیاز سلول های مو به طور مستقیم به ریشه های آنها تزریق می شود، ریزش مو به طور قابل توجهی متوقف می شود
موها را سالم تر و قوی تر می کند
کم شدن مو تنها به شکل ریزش مو نیست: از دست دادن مو می تواند به شکل نازک شدن، شکنندگی مو و از دست دادن حجم نیز باشد. مزوتراپی مـو باعث ضخیم و پرپشت شدن مو می شود.

ماندگاری نتایج مزوتراپی مــو

مزوتراپی مـو، نتایج طولانی مدتی نسبت به دیگر روش های درمانی غیرتهاجمی دارد. اثر مزوتراپی مو بسته به علل ریزش مو، شکل و شدت ریزش مو، می تواند متفاوت باشد. این اثر معمولا بین سه تا چهار سال متفاوت است و می تواند بعد از گذشت این مدت تکرار شود.

چه افرادی می توانند مزوتراپی مـو را انجام دهند؟

مزوتراپـی مو می تواند برای مردان و زنان در تمام سنین که دچار مشکل ریزش مو هستند مورد استفاده قرار گیرد. مزوتراپـی مـو را می توان به راحتی برای گروه های سنی کم به دلیل بدون درد بودن آن، انجام داد.

مواد شیمیایی مورد استفاده در مزوتراپـی مـو

ترکیبات مزوتراپی مـو عبارتند از:

برخی از ویتامین ها و مواد معدنی و محرک ها: دکسپانتنول (ویتامین B5)، بیوتین، ویتامین C، ویتامین A، مولتی ویتامین ها، ویتامین B5، ویتامین H (ویتامین B7)، کبالت، مس، گوگرد، منیزیم، گینکوبوبیلوبا، منوکسیدیل
گشاد کننده های عروقی: هپارین پریدیل و سیلیسیوم آلی Buflomedil، لیدوکائین
در مزوتراپی مو علاوه بر داروهای موضعی، با توجه به نیازهای فرد می توان از سایر مواد شیمیایی اضافی نیز استفاده کرد.

آیا مزوتراپی مـو یک روش دردناک است؟

مزوتراپی مو به عنوان تزریق بدون درد شناخته می شود. در تزریق آن از سوزن های بسیار نازک استفاده می شود که بیمار دردی را احساس نمی کند.

مزایای مزوتراپـی مو

درمان در مدت زمان کوتاه، تاثیر خود را نشان می دهد
مو را متراکم تر، ضخیم تر و براق تر می کند
به جز مواد شیمیایی، تزریق هیچ عارضه جانبی ندارد
کم هزینه است
درصد موفقیت آن بالاست
مدت زمان جلسات کوتاه است
تزریق نسبتا آسان، بدون ناراحتی و درد است

ترکیب روش های درمانی دیگر با مزوتراپی مـو

در طول برنامه مزوتراپی مو، با توجه به شرایط افراد می توان روش های اضافی دیگر را با مزوتراپی مو ترکیب کرد. برخی از این روش ها عبارتند از: لیزر و رادیوفرکانسی مو. پس از مزوتراپی مو، روش دارو درمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

آیا مزوتراپی مـو درمانی است که قطعا به موفقیت منجر می شود؟

داروهایی که در مزوتراپی مـو استفاده می شود می تواند به اندازه هر داروی دیگر عوارض جانبی داشته باشد به جز این عوارض، مزوتراپی مـو عوارض جانبی دیگری ندارد. مواد شیمیایی تزریق شده بیشتر به مواد مغذی محدود می شود. بنابراین، مزوتراپی مو درمانی با موفقیت بالا محسوب می شود. از آنجا که مزوتراپی ریزش مو را متوقف می کند، باعث پرپشتی مو نیز می شود.

بیشتر بخوانید : مزوتراپی مو در شیراز

نظر کاربران
هشتگ های مرتبط