ورم بعد از عمل لیفت صورت

ورم بعد از عمل لیفت صورت

پری چاوشی

یکی از سوالات مهم برای مراجعه کنندگان ورم بعد از عمل لیفت صورت است که در این مقاله از وب سایت رسمی کلینیک زیباییی علل آن را بررسی می کنیم. ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

قبل از این که عمل لیفت صورت را انجام دهید باید از عوارض آن نیز مطلع باشید. بیماران بعد از جراحی معمولا دچار درد، کبودی و تورم خواهند شد. علائمی که در طول زمان با سرعت‌ های مختلف فروکش می ‌کنند. به خاطر داشته باشید که درمان هر فردی متفاوت است، اما روند بهبودی یک شبه نخواهد بود. در صورتی که به دنبال جراح لیفت صورت در شیراز هستید، به لینک درج شده مراجعه نمایید.

تورم صورت بعد از جراحی لیفت

تورم صورت بعد از جراحی پلاستیک برای‌ این‌که از بین برود مدت‌ زمانی را برای از بین رفتن خواهد طلبید. در هنگام لیفت صورت عروق لنفاوی مختل می‌شود و باعث می‌شود که بافت‌هایی که دچار آسیب‌ دیدگی شده اند مایع بیشتری را در خود ذخیره کنند. هنگامی که رگ ها دوباره به هم متصل می شوند و شروع به کار می کنند، تخلیه لنفاوی مناسب باز می گردد و تورم از بین می رود. به صورت کلی معمولا تورم صورت باید در مدت زمان سه‌ تا چهار هفته از بین برود.

تورم صورت بعد از جراحی لیفت

یکی از راه های لیفت صورت غیر تهاجمی، استفاده از هایفوتراپی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیف صورت با دستگاه هایفوتراپی، لینک درج شده را مطالعه نمایید.

راه کارهای بهبود ورم بعد از عمل لیفت صورت

با توجه به میزان کشیدگی بودف آناتومی بدن افراد و روند بهبودی، تورم بعد از جراحی لیفت صورت در قسمت های مختلف متفاوت است. معمولا جراحان پلاستیک راهکارهای زیر را در جهت کم کردن میزان تورم . سرعت بهبودی بالا به زیبا چویان عزیز توصیه می کنند:

  • پزشک توصیه می‌کند که بیمار حین استراحت سر خود را در بالا نگه‌ دارد تا هیچ‌ گونه فشار غیر ضروری به افراد اعمال نشود. بهتر است که چند بالش در هنگام استراحت زیر سر خود قرار داد.
  • برای بهبود یافتن در اکثر موارد از کمپرس‌های سرد استفاده می‌شود. در این مرحله می‌توان برای بهبود یافتن از کمپرس یخ استفاده کرد زیرا حس خنکی که ایجاد می‌شود باعث می‌شود رگ‌های خونی منقبض شود و احساس راحتی بیشتری شود.
  • بهتر است که از گرما پرهیز کرد. برای بهبودی ورم بعد از جراحی لیفت صورت باید از گرفتن دوش آب گرم خودداری کرد. در مقابل بهتر است که از آب ولرم استفاده کرد و بدن خود را هیدراته نگه داشت.

جدول زمانی بهبودی تورم پس از لیفت صورت

تورم بعد از لیفت صورت برای همه متفاوت است، اما معمولا:

  • بیشتر تورم شما، تا 60 درصد، در چند هفته اول پس از جراحی ناپدید می‌شود، اما پس از آن، انتظار برای فروکش باقی ‌مانده آغاز می ‌شود.
  • بعد از سه ماه 80 درصد ورم از بین می رود.
  • پس از شش ماه، 90 درصد ورم از بین خواهد رفت.
  • 10 درصد آخر ممکن است تقریباً یک سال طول بکشد تا کاملاً ناپدید شوند.

جدول زمانی بهبودی تورم پس از لیفت صورت

نتیجه گیری

به وجود آمدن تورم بعد از جراحی لیفت صورت یکی از نشانه های شایع این عمل پلاستیک است که در هفته اول حدود 60% آن از بین خواهد رفت در بالا نیز برخی از راهکارهای سرعت بخشیدن به کاهش و از بین رفتن تورم ناشی از این عمل را توضیح داده ایم. در صورت هر گونه انتقاد و یا پیشنهاد در خصوص این مطلب از قسمت نظرات کاربران با ما در ارتباط باشید.

نظر کاربران