چگونه درد لیزر موی زائد را کم کنیم؟

چگونه درد لیزر موی زائد را کم کنیم؟

پری چاوشی

لیزر کردن موهای زائد یکی از پرطرفدارترین روش های دائمی از بین بردن موی زائد است که در برخی افراد درد لیزر موی زائد نیز گزارش شده است. از آنجایی که میتوان با این تکنیک برای همیشه از شر موهای اضافی صورت و بدن خلاص شد باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشید. در این مقاله نحوه کم کردن درد لیزر را به شما توضیح خواهیم داد.

آیا لیزر موی زائد درد دارد؟

بسته به دستگاه انتخابی شما و همچنین آستانه تحملتان نسبت به درد میتوان گفت میزان درد لیزر برای افراد مختلف متفاوت است. در روش لیزر موهای زائد از اشعه با هدف قرار دادن فولیکول مو و گرمای تولید شده در نواحی مختلف جهت از بین بردن آن ها انجام می شود. در جلسات مختلف نیز با بالا بردن دما و میزان قدرت دستگاه ممکن است کمی درد احساس کنید. تکنسین ها و پزشکان متخصص در بهترین کلینیک لیزر به شما کمک می کنند تا این درد در حد ممکن کم شود.

آیا لیزر بدون درد داریم؟

همان طور که می دانید از بین تمام روش های از بین بردن موهای زائد صورت و نواحی مختلف بدن لیزر موثرترین و محبوب ترین روش است. سرعت بالای از بین بردن موهای زائد در قسمت های بدن مانند پا، لیزر زیر بغل، لیزر بیکینی و حتی صورت این تکنیک را در بین مردم پرطرفدار کرده است. اما درد لیزر موی زائد واقعی است؟

آیا لیزر بدون درد داریم؟

احساس درد یک عامل ذهنی است. حساسیت نسبت به درد هنگام لیزر کردن در افراد گوناگون متفاوت است. معمولا افراد در جلسات اول به دلیل قوی بودن پیاز موی زائد درد و ناراحتی بیشتری را تحمل خواهند کرد. اما این نکته بسیار مهم است که بتوانید بهترین کلینیک لیزر موهای زائد انتخاب کنید تا نتیجه ی مطلوب کار را ببنید.

پماد برای کاهش درد لیزر

در برخی موارد اگر آستانه تحمل شما برای درد بایین باشد از پمادهای بی حسی استفاده خواهد شد و اگر آنها را به درستی استفاده کنید هیچ تداخلی با لیز نخواهد داشت.

پماد برای کاهش درد لیزر

انواع پماد بی حسی

این نوع پماد های موضعی که در داروخانه ها موجود هستند به دو نوع تقسیم بندی می شوند:

 • پمادهای حاوی لیدوکایین
 • پمادهای دارای بنزوکایین

تحقیقات نشان داده که پمادهای حاوی لیدوکایین تاثیر بیشتری در کاهش درد دارند.

برندهای معتبر پماد بی حسی

 • پمادهای زایلاپی (Xyla P)
 • املا (Emla)
 • الاندینا (Elandina)
 • ژل زایلوژل (Xylo Gel)

میزان درد لیزر موهای زائد نواحی مختلف

بسته به منطقه مورد نظر برای لیزر درد آن نیز متفاوت خواهد بود. در برخی از نواحی اصلا هیچ دردی را احساس نخواهید کرد اما برخی از نواحی با تحمل درد بسیار جزئی همراه است:

میزان درد لیزر صورت

ضخامت پوست در نقاط مختلف پوست متفاوت است. پشت لب به دلیل نازک بودن پوست آن درد ناک‏ترین منطقه می‏ باشد. اما این درد حتی 5 دقیقه هم طول نمی‏ کشد! نواحی دیگر مانند چانه، زیر چانه و گونه‏ ها به دلیل ضخیم بودن پوست میزان درد آن‏ها قابل تحمل ‏تر است و گاهی حتی احساس نمی ‏شود.

میزان درد لیزر دست‏ ها

نسبت به ساق دست و بازوها ناحیه زیربغل بسیار دردناک است. اما فکر اینکه دیگر هیچ وقت به ژیلت و کرم موبر نیازی نیست احساس درد را کاملا از بین می‏ برد. پوست بازو تقریبا مشابه پوست صورت است. اعصاب موجود در ناحیه پشت لب بیشتر از بازوها می ‏باشد در نتیجه از لحاظ دردناکی در محدوده‏ ی قابل تحمل است و نیازی به بی‏ حسی هم ندارد.

درد لیزر بیکینی

اگر تا به حال بیکینی خود را اپیلاسیون کرده باشید باید بدانید که درد ناشی از لیزر بسیار کمتر از اپیلاسیون است. مطمئن باشید از این مرحله به راحتی خواهید گذشت.

میزان درد لیزر موهای زائد پاها

کم دردترین ناحیه بدن همین ران ‏ها هستند. اما راجع به ساق پا باید بیشتر دقت کرد. برای افرادی که آستانه تحمل درد آن‏ها پایین است استفاده از پماد بی‏ حسی در ناحیه ساق پا برای کاهش درد لیزر بسیار توصیه می ‏شود.

میزان درد لیزر موهای زائد شکم

پوست شکم ضخیم اما حساس است مخصوصا اگر فرد قلقلکی باشد. ممکن است شات ‏های لیزر باعث تکان خوردن شما شود. در این شرایط برای کاهش درد لیزر سعی کنید بر روی تنفس خود تمرکز کنید.

میزان درد لیزر موهای زائد کمر

معمولا ناحیه پشت به دلیل استخوانی بودن و نداشتن گوشت اضافی دردناک است. برای کاهش درد لیزر حتما از پماد بی‏ حسی استفاده کنید.

چگونه درد لیزر را کم کنیم؟

با رعایت نکات زیر می توانید درد های ناشی از لیزر را تا حد زیادی کم کنید:

 • روز قبل با یک تیغ تمیز و جدید اصلاح کنید. با شیو کردن، لیزرها می توانند بهتر فولیکول ها را هدف قرار دهند.
 • از خوردن کافئین خودداری کنید. مصرف قهوه، یا هر چیزی که کافئین دارد باعث افزایش حساسیت شده و ممکن است درد را افزایش دهد.
 • شب قبل به مقدار کافی بخوابید و آب بنوشید.
 • از تکنسین بخواهید با سرعت بالا عمل کند. امکان دارد یک تکنیک روی پوست شما احساس بهتری نسبت به روش دیگر داشته باشد که خود می تواند به کاهش درد لیزر کندلا الکساندرایت کمک کند.
 • از برنزه کردن پوست خود و استفاده از ضد آفتاب خودداری کنید.

کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد؟

بلاخره نوبت آن رسیده تا پاسخ به این سوال که کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد را بدهیم. باید بدانید هر چه یک دستگاه لیزر، روش و مکانیزم مورد نظر خود را بهتر پیاده کند، درد کمتری را متوجه شما خواهد کرد.

به نقل از پزشکان برتر دنیا استاندارترین دستگاه لیزر در حال حاضر دستگاه کندلا است که دارای یک ژل خنک کننده بسیار قوی هت خنک کردن پوست است. این ژل در جهت کاهش دردهای ناشی از لیزر بسیار موثر خواهد بود.
ما به شما کندلا سری پرو را پیشنهاد می دهیم که عملکرد خیره کننده ای از خود در رفع موهای زائد بدن نشان داده است. در کشور ما نیز معتبرترین مراکز لیزر از این برند جهت کسب رضایت مشتریان خود استفاده می کنند. همچنین میتوانید در لینک درج شده بهترین دستگاه لیزر در سال 2022 را بشناسید.

هر گونه کپی برداری از مطلب فوق بدون درج منبع پیگرد قانونی دارد. سپاس از توجه شما

نظر کاربران
هشتگ های مرتبط