عینک زدن بعد از جراحی بینی

عینک زدن بعد از جراحی بینی و بهترین زمان آن

پری چاوشی

یکی از سوالات پرتکرار در بین مراجعه کنندگان عمل راینوپلاستی، نحوه عینک زدن بعد از جراحی بینی است که در این مقاله از وب سایت رسمی کلینیک زیبایی در این خصوص صحبت خواهیم کرد. با ما همراه شوید.

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی امکان پذیر است؟

استفاده کردن از عینک های آفتابی و یا طبی، با توجه به زمان گذشت از عمل بینی مشخص می شود. در این شرایط باید با مشورت و تجویز پزشک جراح  در زمان مناسب آن از عینک استفاد کنید. در شرایطی هم که استفاده از عینک بسیار لازم و ضروری باشد توصیه می شود تا عینک را به وسیله یک تکه چسب به پیشانی چسبانده شود، تا وزن عینک آسیبی به بینی تان نرساند. در صورتی که به دنبال جراح بینی خوب در شیراز هستید، به لینک درج شده مراجعه نمایید.

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی امکان پذیر است؟

چه مدت بعد از عمل بینی می‌توانیم عینک آفتابی بزنیم؟

پزشکان جراح بر این باورند که بین 4 تا 8 هفته بعد از عمل بینی اصلا به زدن عینک های طبی یا آفتابی فکر نکنید. در این مدت 1 الی 2 ماهه به دلیل وجود تورم در بینی هر گونه فشاری می تواند باعث تغییر و بد فرمی بینی شما شود. طبق نظر پزشکان متخصص بعد از حدود 6 هفته تا 3 ماه، زمانی که جراح بینی شما اعلام کرد که بینی کاملاً بهبود یافته است، می‌توانید عینک را به طور معمول استفاده کنید.

چرا بعد از عمل بینی نباید از عینک آفتابی استفاده کرد؟

از آنجایی که بینی جراحی شده بسیار آسیب پذیر است، هر گونه فشار، نیرو و یا وزن اضافی می تواند باعث ایجاد مشکل در فرم بینی شما شده و روی نتیجه نهایی جراخی تاثیرگذار باشد. وقتی عینک روی بینی شما که هنوز نرم است فشار وارد می‌کند، ممکن است نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار دهد.

چرا بعد از عمل بینی نباید از عینک آفتابی استفاده کرد؟

نگهدارنده عینک بعد از عمل بینی چیست؟

وسیله‌ای است که به سر شما متصل شده و با اتصال به قسمت وسط عینک، وزن آن را از روی بینی شما بر‌می‌دارد.

نکات مهم برای عینک زدن بعد از جراحی بینی

نکات زیر در زمانی که می خواهید از عینک بعد از عمل بینی استفاده کنید، به شما کمک می کند. این موارد عبارت اند از:

  • در زمان هفته نخستین پس از عمل که آتل روی بینی جای‌دارد می‌توان عینک را روی آتل گذاشت .
  • در کل معمولاً در 3 تا 4 هفته بعد از عمل استخوان‌های بینی کاملاً محکم شده‌اند و زدن عینک مشکلی برای آنها پیش نمی‌آورد اما با دقت به ورم بافت قابل انعطاف و پوست روی آن، پیشنهاد می گردد که تا ۶هفته و برطرف شدن کامل ورم منطقه قرارگیری عینک حوصله کنیم .
  • در صورتی امکان تنظیم و استفاده از لنزهای تماسی برای مریض وجود داشته باشد بهترین توصیه این است که برای 6 تا 8 هفته اول از عینک استفاده نشود و بجای آن از لنز بهره بگیرند .
  • در صورتی شخص تمایلی به استفاده از لنز نداشته باشد، بعد از برداشت آتل طی روز ششم یا این که هفتم تا 6 تا 8 هفته بعداز عمل می تواند عینک‌ را به پیشانی‌اش چسب بزند یا این که در‌صورتی‌که از کلاه استفاده می کند عینک را به آن متصل نماید .
  • در شرایطی‌که تصمیم دارید که اول عمل چشم انجام دهید دست‌کم یک تا دو ماه زمان لازم است تا برای جراحی بینی مبادرت فرمایید .
  • تا یک ماه بعد از عمل بینی، نمی توانید از عینک استفاده کنید. اگر استفاده از عینک ضرورت دارد، برای مدت کوتاه و فقط در مواقع ضروری، عینک را با چسب به پیشانی بچسبانید تا وزن عینک روی بینی نباشد.

از این که تا پایان این مطلب ما را همراهی کرده اید بسیار ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و یا پیشنهاد در خصوص این مقاله از قسمت نظرات کاربران در انتهای صفحه با ما در میان بگذارید.

نظر کاربران