معرفی بهترین روش های خانگی رفع چین و چروک صورت

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت

گذر زمان و بالا رفتن سن میتواند بر جوانی پوست نیز تاثیرگذار باشد. پوست صورت یکی از مهمترین مواردی است که در گذر زمان میتواند دچار چین و چروک شود. روش های مختلفی برای جلوگیری و یا حتی درمان چین و چروک صورت وجود دارد. اما در نظر داشته باشید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. در این مقاله به معرفی روش های خانگی رفع چین و چروک صورت میپردازیم.

ماسک های خانگی رفع چین و چروک صورت

در نظر داشته باشید که همیشه پیشگیری از به وجود آمدن چین و چروک بهتر از درمان آن است. ماسک های خانگی نه تنها از به وجود آمدن چین و چروک جلوگیری میکنند بلکه با استفاده مداوم از آنها میتوان به رفع چین و چروک های پوست نیز پرداخت. از روش های خانگی رفع چین و چروک صورت میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

رفع چین و چروک پوست با روغن زیتون

روغن زیتون یکی از موادی است که سرشار از ویتامین A و E است. این ویتامین ها میتوانند با رادیکال های آزاد آسیب دیده پوست مبارزه کنند.
چند قطره عسل، روغن زیتون و گلیسیرین را هر روز و به صورت مداوم روی پوست ماساژ دهید تا بعد از چند وقت تاثیر به سزای آن را ببینید.

رفع چین و چروک صورت با آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی است که سرشار از اسید مالیک است. این ماده باعث می شود خاصیت ارتجاعی پوست افزایش یابد. ارتجاعی شدن پوست میتواند چین و چروک ها را درمان کند. می‌توانید به راحتی برگ این گیاه را جدا کرده و ژل درون آن را خارج کنید. ژل موجود را به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس با آب ولرم شستشو نمایید.

رفع چین و چروک پوست با زنجبیل

از دیگر روش های رفع چین و چروک صورت میتوان به ماسک زنجبیل اشاره کرد. ان ماسک میتواند به شما در جهت درمان خطوط صورت کمک کند. به این صورت که مخلوطی از زنجبیل و عسل را هر روز صبح میل کنید. همچنین میتوانید از دمنوش زنجبیل نیز استفاده کنید.

درمان چروک های پوست با موز

این روش نیز یکی از موثرترین روش های خانگی رفع چین و چروک صورت به حساب می آید. لایه های نازک موز را به مدت چند دقیقه روی خطوط چروک صورت قرار داده. استفاده مداوم از این روش بسیار تاثیرگذار است.

میتوانید با روش های خانگی درمان کننده لک های صورت نیز آشنا شوید. به لینک درج شده مراجعه کنید.