علت و علائم سیاهی زیر بغل چیست ؟

تیرگی زیر بغل

سیاهـی زیر بغل یکی از مواردی است که به دلایل مختلفی میتواند به وجود آید. در این مقاله علت و علائم سیاهی زیر بغل را به شما توضیح می دهیم.

علائم سیاهی زیر بغل

آیا شما هم ناراحت سیاهی زیـر بغل خود هستید؟ آیا با پوشیدن لباس‌های آستین کوتاه و آستین حلقه‌ای‌ احساس ناراحتی می‌کنید؟ آیا به دنبال راهی برای از بین بردن سیاهـی زیر بغل خود هستید؟ اگر پاسخ شما به این پرسش‌ها مثبت است، باید ابتدا با علل به وجود آمدن این سیـاهی آشنا شوید.

روش های سیاهی زیر بغل

شاید شما هم متوجه شده باشید که بسیاری از شرکت‌های تولید کننده محصولات بهداشتی برای تبلیغ و فروش بیشتر ادعا می‌کنند که محصول آنها می‌تواند سیاهـی زیر بغل را از بین ببرد.

استفاده از تیغ در سیـاهی زیر بغل
وقتی که شما برای از بین بردن موهای زیر بغل، از تیغ برای تراشیدن آنها استفاده می‌کنید، شما در واقع مو را از سطح پوست می‌تراشید و ریشه آن همچنان در زیر پوست شما باقی می‌ماند.

سلول‌های مرده
یکی دیگر از عوامل سیـاهی زیر بغل می‌تواند وجود سلول‌های مرده در زیر بغل شما باشد. برای کاهش سلول‌های مرده زیر بغل، کافیست پوست این ناحیه را با لیف یا هر پارچه ضخیم دیگری تمیز کنید تا این سلول‌ها از پوست جدا شوند.

استفاده بیش از حد از دئودورانت‌ها و اسپری‌های ضد تعریق
بسیاری از متخصصان معتقدند که مواد شیمیایی موجود در دئودورانت‌ها می‌توانند یکی از عوامل موثر در ایجاد سیاهی زیر بغل باشند.

بیشتر بخوانید : رفع تیرگی زیر بغل در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.