سلولیت چیست و بهترین راه درمان این بیماری کدام است ؟

سلولیت

سلولیت در زیبایی اندام میتواند تاثیر منفی داشته باشد. باید به سرعت به درمان این عارضه پرداخت. پدیده سلـولیت در زنان رایج تر است و به نظر می‌آید.

که هورمون زنانهٔ استروژن باعث می‌شود بیشتر چربی موجود در بدن زنان در اندام تحتانی (ران‌ها و باسن: جایی که ” سـلولیت ” بیشترین بروز خود را دارد)، جمع شوند.

سلولیت چیست؟

سـلولیت(cellulite) به حالتی گفته می‌شود که در آن روی سطح پوست برآمدگی‌ها و گودی‌هایی ظاهر می‌شوند که با نام‌های پوست پرتقالی یا حفره‌های پنیری نیز شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید : درمان سلولیت در شیراز

علائم سـلولیت

سلولیت پوست شما را ناهموار می‌کند. در صورتی که سلولیت خفیف داشته باشید، می‌توانید ناهمواری‌های پوستی خود را با فشار دادن و گرفتن ناحیه مبتلا به سـلولیت (مانند ران‌ها) در دست، مشاهده کنید.

چه زمان برای درمان سلولیت به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجایی که وجود سـلولیت، تهدیدی برای سلامت بدن محسوب نمی‌شود، درمان آن واجب نیست، اما در صورتی که به دلیل ظاهر نامناسب، قصد درمان آن را دارید، می‌توانید در این زمینه با پزشک خانواده یا پزشک متخصص پوست یا جراحی پلاستیک مشورت کنید.

روش درمان سـلولیت

سـلولیت هم می‌تواند در مردان و هم در زنان دیده شود، اما این عارضه بیشتر زنان را تهدید می‌کند و آن هم به دلیل توزیع متفاوت چربی، ماهیچه و بافت همبند در بدن آنان است. بین 80 تا 90 درصد زنان، در مقطعی از زندگی خود سلولیت را تجربه می‌کنند.

تجمع بافت چربی

تجمع بافت چربی در ناحیه‌ای از بدن را چاقی موضعی یا به عبارت دیگر سـلولیت می‌نامند. سلولیت اصطلاحی است .

که برای مشخص کردن توده‌هایی از چربی که معمولاً در باسن، ران و قسمت تحتانی بدن زنان می‌باشد، به کار برده می‌شود. چربی ” سـلولیت ” از نظر فیزیولوژیک مشابه چربی طبیعی بدن است.