پلاژن تراپی چیست؟ آشنایی با دستگاه پلاژن تراپی

پلاژن تراپی

پلاژن تراپی چیست؟

پلاژن تراپی فرایندی است که با استفاده از دستگاه پلاژن ساخت صنایع لومینس – Luminesce industries – اجرا می‌شود و فرایند پلاژن تراپی از جمله فرایند‌های غیرتهاجمی زیبایی درمانی و مناسب برای صورت محسوب می‌شود. در این روش با استفاده از روش‌های مخصوص پاکسازی و جوانسازی پوست و امواج رادیویی پرسرعت با طول موج کوتاه به تحریک و فعالسازی عضلات صورت (و در مواردی بدن) پرداخته می‌شود. در فرایند تزریقی – ماساژورِ پلاژن تراپی با توجه به استفاده از سَریِ ماساژورِ دستگاه، کمترین میزان درد و ناراحتی برای مشتری ایجاد می‌شود.

تاثیرات استفاده از این شیوه اغلب پس از سپری شدن جلسه اول و انجام اولین دفعه استفاده از فرایند آغاز می‌شود. رعایت اقدامات و مراقبت‌های قبل و بعد از فرایند پلاژن تراپی از الزامات استفاده از این فرایند به شمار می‌آید.

دستگاه پلاژن تراپی چگونه عمل می کند؟

دستگاه پلاژن، با استفاده از تکنولوژی سوزن های بسیار کوچک(Micro-needle)، امواج رادیویی بی خطر و سیستم دینامیکی فعال سازی عضلات صورت عمل می کند. بدین شکل که به وسیله ی گرم کردن پوست صورت توسط طول موج های رادیویی و کوتاه کردن فیبر های کلاژنی، پوست صورت سفت تر و خوش فرم تر از قبل خواهد شد.
دستگاه پلاژن صورت به روش انرژی ولودرم هیبریدی یک تزریق بسیار سریع و ریز توسط طول موج های رادیویی در پوست ایجاد کند.
در این روش تزریقی هیچ گونه دردی وجود ندارد و به وسیله ی سوزن های بسیار ریز و توسط طول موج رادیویی صورت می گیرد.
اثرگذاری دستگاه پلاژن صورت بسیار سریع است و در جلسه ی اول نیز فرد مراجعه کننده تغییر را حس خواهد کرد.
بعد از جلسه ی درمانی استفاده از کرم ضد آفتاب SPF+50 مورد نیاز است. علایم بسیار خفیفی از جای تزریق مثل سرخی پوست بر روی صورت باقی می ماند که بعد از دو تا سه روز بعد از عمل با دستگاه پلاژن صورت از بین خواهد رفت.

پلاژن تراپی

شاید به این مطلب هم علاقه مند باشید: پلاژن تراپی در شیراز + ۱۰ مرکز تخصصی پلاژن تراپی در شیراز

آشنایی با دستگاه پلاژن

دستگاه پلاژن سه هندپیس و دو هندپیس دارای هندپیس ها یا به اصطلاحی بازوهایی هستند که در زمینه جوانسازی و زیباسازی پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه پلاژن دو هندپیس دارای ۲ اکسیژنو و تری پولار آر اف می باشد و البته دستگاه پلاژن سه هندپیس دارای هندپیس اولتراسوند (فراصوت) نیز می باشد که در نسل قبلی دستگاه پلاژن یعنی دستگاه پلاژن دو هندپیس این هندپیس وجود نداشت.

هندپیس دستگاه پلاژن

در زیر به بررسی کاربردهای این هندپیس ها به صورت جزئی تر می پردازیم تا بتوانیم بهتر کاربرد هر یک را درک کنیم.

هندپیس التراسوند هندپیس اولتراسوند (Ultrasound یا فرا صوت)

هندپیس اولتراسوند نیز برای پیاده سازی فرایند یا پروسس اولتراسوند که شامل استفاده از امواج صوتی فرکانس پایینِ پر سرعت (high speed low-frequency sonic waves) در پلاژن تراپی استفاده می‌شود که باعث ایجاد ارتعاشات یا بسامد‌های لرزشی قدرتمندی در میان سلول‌های مستقر در بافت پوست صورت می‌شود و تحریک مکانیزم طبیعی ترمیم بافت پوست صورت را به همراه دارد. این ارتعاشات لرزشی تاثیرات بهبود‌ دهنده‌ای روی پوست صورت به جا می‌گذارند و پاکسازی و لایه‌ برداری پوست کلاینت را به ارمغان می‌آورند.

هندپیس تری پولار آر اف(TriPollar RF)

تری پولار آر اف (رادیو فرکانسی ) یک تکنولوژی انحصاری است که در دستگاه پلاژن فقط مورد استفاده قرار می گیرد و توسط کمپانی پلاژن در دستگاه های پلاژن سه هندپیس مورد استفاده قرار گرفته است. این هندپیس از مزایای اصلی رادیو فرکانسی یا همان آر اف بهره می برد در ضمن بر کاستی های ار اف های تک و دو قطبی فائق آمده است و بهتر از ار اف های تک قطبی و دوقطبی عمل می کند. فرایند درمانی تری پولار بعد از اولین جلسه درمانی کانتورینگ قابل توجهی به صورت می بخشد و بدون دوره نقاهت و هیچگونه عمل نتایج شگفت انگیزی به روی صورت ایجاد می کند.

هندپیس آکسیژنو یا اکسیژنو (OxyGeneo)

هندپیس اکسیژنو در دستگاه پلاژن فرایندی را پیاده سازی می کند که به آن فرایند یا پروسس اکسیژنو نیز می گویند. فرایند آکسی‌جینیو (OxyGeneo)، تکنولوژی نوآورانه‌ای است که به جهت لایه‌برداری سلول‌های مرده سطحیِ پوست در پلاژن تراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فرایند با هدف ارتقای سطح اکسیژن موجود در بافت پوست و هم‌جوشی (infusion) بافت پوست با مواد مغذی مورد نیاز برای ارتقای سطح کیفیِ بافت پوست صورت انجام می‌شود.

تفاوت دستگاه پلاژن دو هندپیس و دستگاه پلاژن سه هندپیس در چیست؟

با توجه به موارد بالا همانطور که فرایند های درمانی هر یک از هندپیس ها را شرح دادیم. تنها تفاوت اصلی دستگاه پلاژن دو و سه هندپیس در هندپیس اولتراسوند می باشد که به نحوی می توان گفت این دستگاه را به دستگاهی قوی تر و بهتر تبدیل کرده است. البته این بدین معنا نیست که دستگاه پلاژن ۲ هندپیس جوابگوی بیماران نمی باشد بلکه می توان گفت انتخاب ما بین این دو دستگاه به مثابه انتخاب بین خوب و خوب تر می باشد.

آشنایی با مواد مصرفی دستگاه پلاژن ( کیت های پلاژن )

دستگاه های پلاژن تنها مواد مصرفی ضروری که دارد کیت های آن ها هستند که با نام های کیت های جوانسازی (NeoRevive) و کیت روشن ساز ( NeoBright) شناخته می شوند. هر دوی این کیت شامل قرص ها ( اصطلاحا به آن کپسوژن گفته می شود) و ژل مخصوص خود هستند. در هر کیت هم ۶ عدد قرص و ۶ عدد ژل وجود دارد.

کیت جوانسازی یا نئو ریوایو (NeoRevive Kit)

کیت جوانسازی یا نئو ریوایو برای لایه برداری لایه شاخی پوست ( اپیدرم) به کار برده می شود که حاوی موادی است که پوست را آبرسانی می کند و همچنین چین و چروک را از بین می برد و خطوط ریز روی گردن، خطوط پنجه کلاغی و انواع خطوط ریز را به صورت کلیدی از بین می برد.

مزایای مهم کیت نئو ریوایو ( NeoRevive Kit) کاهش و رفع چین و چروک کاهش و رفع منافذ باز پوستی کاهش خطوط ریز پوست آبرسانی پوست سفت کنندگی و یکدست کردن پوست هیدراته کردن و تغذیه پوست از کیت جوانسازی دستگاه پلاژن با هندپیس اکسیژنو استفاده می شود که در بخش آموزش و نحوه ی استفاده از دستگاه پلاژن به صورت کامل به تشریح نحوه ی استفاده از آن می پردازیم.

کیت روشن ساز یا نئو برایت (NeoBright Kit)

این کیت نیز مانند کیت جوانسازی همراه قرص و ژل مخصوص خود می باشد و کار اصلی آن روشن سازی پوست تا چند درجه بیشتر از حالت فعلی می باشد و باعث کاهش رنگدانه های پوستی می شود. کیت نئو برایت نیز با استفاده از هندپیس اکسیژنو مورد استفاده قرار می گیرد و پوست را لایه برداری می کند و باعث اکسیژن رسانی هر چه بیشتر به سطح پوست می شود و جریان گردش خون را افزایش می دهد . ژل نئوبرایت حاوی هیالورونیک اسید و آزلائیک اسید می باشد که پوست را با قدرت بالایی آبرسانی و هیدراته می کند. از نتایج استفاده از این ژل و کپسوژن می توان به صاف و یکدست شدن پوست، روشن شدن پوست تا چند درجه اشاره کرد، همچنین این کیت حاوی آنتی اکسیدان ها، ویتامین های مغذی پوست می باشد که باعث متعادل سازی پوست و درخشندگی بی نظیر پوست می شوند.

مزایای مهم کیت روشن ساز یا NeoBright

 • روشن سازی پوست
 • اکسیژن رسانی به پوست ( به حداکثر رساندن اکسیژن پوست )
 • جوانسازی و رفع لک و کک و مک سطح پوست
 • کاهش رنگدانه های پوست
 • متعادل سازی پوست
 • درخشندگی بی نظیر پوست

کاربردهای پلاژن تراپی چیست؟

 • جوانسازی بی نظیر پوست
 • انجام صفر تا ۱۰۰ فیشیال
 • رفع منافذ باز پوست
 • رفع رنگدانه های پوست
 • اکسیژن رسانی به پوست ( به حداکثر رساندن سطح اکسیژن پوست )
 • حذف لک های پوستی و شادابی تضمینی پوست
 • فرآیند اینفیوز پوست ( القای ژل و قرص های درمانی به پوست برای هدف های درمانی مختلف)
 • لایه برداری ایمن و غیر تهاجمی پوست
 • القای حباب های اکسیژن به پوست با روشی ایمن (مشابه روش کربوکسی تراپی)

موارد بالا تنها چند مورد از کاربردهای پلاژن تراپی توسط دستگاه پلاژن می باشد، قطعا اگر یک بار با دستگاه پلاژن این روش درمانی را انجام داده باشید به خوبی و با تمام وجود حال خوبی که این دستگاه برای پوست شما به ارمغان می آورد را درک خواهید کرد.

موارد ممنوعیت استفاده از دستگاه پلاژن برای چه کسانی است؟

افرادی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم نباید از این دستگاه در این دوران خاص استفاده کنند:

 1. پوست های حساس
 2. کوپروز
 3. روزاسه
 4. آکنه فعال
 5. بانوان باردار
 6. بانوان شیرده

مزایای استفاده از دستگاه پلاژن تراپی چیست؟

 • لایه برداری فوری و روشن شدن پوست
 • کاهش و بهبود هایپرپیگمنتیشن(لکه های پوستی)
 • اکسیژن رسانی به پوست برای بهبود سلولی
 • مناسب برای تمام تیپ های پوستی (غیر از افرادی که جوش فعال دارند)
 • درمان سریع و موثر
 • آبرسانی و جوانسازی پوست
 • کاهش چین و چروک
 • افزایش قوام پوست

مراقبت های بعد از پلاژن تراپی

 • ممکن است پوست کمی حساس شود. به همین علت باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب و دماهای بالا مثل سونا و حمام داغ خودداری کرد.
 • حتما از کرم های ضد آفتاب با SPF 50 بعد از درمان استفاده نمایید.
 • ممکن است کمی جای سوزن ها به صورت نقاط قرمز باقی بماند که در کمتر از سه روز بهبود می باید.
 • از کمپرس سرد استفاده نکنید. زیرا روند اثر گذاری این درمان با ایجاد گرما در لایه های پوست است و سرما سبب تداخل با اثر درمان می شوند.

آیا پلاژن تراپی درد دارد؟

پلاژن تراپی یک روش درمانی بدون درد است. بیماران فقط ناراحتی جزئی را گزارش می‌کنند که تا حدودی شبیه به چسبیدن یک باند پلاستیکی به پوست است. بعلاوه، این روش نیازی به استراحت ندارد. شما به راحتی می‌توانید در کلینیک راه بروید، درمان را طی چند دقیقه انجام دهید و سپس طبق معمول روز خود را طی کنید.

نتیجه پلاژن تراپی

نتایج حاصل از پلاژن تراپی از همان اولین جلسه قابل مشاهده و اثر آن طولانی مدت است. با این حال برای حاصل شدن نتایج مطلوب، پزشکان چندین جلسه درمانی را به فاصله یک ماه توصیه می‌کنند.

هرگونه کپی برداری از مطلب فوق بدون درج منبع پیگرد قانونی دارد. سپاس از توجه شما