بهترین دستگاه جوانسازی صورت و بدن کدام است؟

بهترین دستگاه جوانسازی صورت و بدن کدام است؟

جوانسازی پوست صورت و بدن یکی از مهم ترین کارهایی است که باید به آن توجه کرد و حتما از این دستگاه ها استفاده کرد. دستگاه های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد که هر کدام مزایای متفاوتی دارد، در ادامه این مقاله با آنها بیشتر آشنا می شوید….

معرفی دستگاه های جوانسازی صورت

برای انتخاب بهترین دستگاه جوانسازی پوست مورد خاصی وجود ندارد. روش‌ های زیادی برای نگه داشتن سلامت پوست شما وجود دارد. برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست باید از بهترین دستگاه جوانسازی پوست استفاده کرد چرا که نتایج به دست آمده خیلی بارز خواهد بود. دستگاه های مختلفی برای جوانسازی پوست است ک در ادامه با آنها بیشتر آشنا می شوید.

جوانسازی پوست با دستگاه هایفوتراپی

دستگاه هایفوتراپی (HIFU) یکی از دستگاه‌هایی است که کاربرد فراوانی در جوانسازی پوست دارد. این دستگاه با امواج متمرکز رادیویی و با شدت بسیار بالا کار می‌کند. این امواج مشابه امواجی است که در سونوگرافی استفاده می‌شود و تنها فرقی که با آن دارد این است که کمی متمرکزتر بوده و به تحریک پوست جهت تولید کلاژن کمک می‌کند.

جوانسازی پوست صورت با دستگاه آر اف فرکشنال

دستگاه آر اف فرکشنال جزو روش‌های کم‌ تهاجمی است و با امواج رادیویی ایمن عمل می‌کند. این امواج با نفوذ به لایه پوست به تحریک و تولید کلاژن کمک می‌کنند. این امواج فیبروپلازی بدن را نیز فعال کرده و به تولید بیشتر کلاژن و تنظیم آن کمک می‌کند. از کاربرد این دستگاه می‌توان به بهبود منافذ پوستی، از بین بردن جای زخم، سفت کردن بافت‌های پوست و تنظیم کلاژن اشاره کرد. از مزایای این دستگاه نیز می‌توان به درمان آکنه‌های کیستی، یهبود ترک پوست، از بین بردن چین و چروگ پوست و کاهش ضایعات پوستی اشاره کرد.

جوانسازی پوست صورت با دستگاه آر اف فرکشنال

هایفو بهتر است یا آر اف؟

در روش هایفوتراپی با تولید کشش عضلانی بهتر، لیفت و جوانسازی پوست صورت انجام می شود ولی در آر اف فرکشنال با تولید کلاژن و تحریک پوست با کلاژن سازی بیشتر، جوانسازی ایجاد می‌شود. در هایفوتراپی شما تاثیری روی سطح پوست نخواهید دید و صرفاً به لیفت پوست و جوانسازی می پردازند ولی با آر اف فرکشنال بسیاری از مشکلات سطح پوست مانند جوش، اسکار آکنه و اسکارهای ناشی از جراحات پوستی، کنترل چربی پوست، درمان منافذ باز پوست در حد قابل قبول و … قابل مشاهده است.

جوانسازی پوست با دستگاه کربوکسی

دستگاه کربوکسی یکی از موثرترین دستگاه‌های جوانسازی پوست است که با گاز کربن دی اکسید عمل می‌کند. این روش یکی از زیرشاخه‌های مزوتراپی نیز در نظر گرفته می شود از آن برای درمان سیاهی دور چشم، کاهش چین و چروک، کاهش سلولیت و چربی‌های موضعی، بهبود افتادگی و شلی پوست استفاده می‌شود.

جوانسازی پوست صورت با دستگاه (لیزر) فرکشنال CO2

لیزر فرکشنال CO2 همانطور که از نامش مشخص است با دی اکسید کربن عمل می کند و با تابش پرتو لیزر به بافت پوست موجب از بین رفتن خطوط و چین و چروک آن می‌شود. این دستگاه تمامی لکه‌ها و خال‌هایی که بر اثر تابش نور خورشید بر روی پوست به وجود آمه را از بین می برد.

جوانسازی پوست صورت با دستگاه اندولیفت

جوانسازی صورت با روش اندولیفت جزو درمان‌های کم‌تهاجمی بوده و بسیاری آن را موثرترین روش می‌دانند. در این روش، پزشک با تابش پرتوهای لیزر به بافت پوست، اجزای صورت را بالا می‌کشد. کشیدن اجزای صورت با لیزر بسیار ایمن بوده و برخلاف تصور خیلی‌ها، پرتو لیزر هرگز بیش از 200 الی 300 میکرون (به اندازه ضخامت یک تار مو) به زیر پوست نخواهد رفت.

سپاس از توجه شما.