اسکراب صورت

اسکراب صورت چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پری چاوشی

اسکراب صورت یکی از راه های تاثیرگذار در لایه برداری سطحی پوست است. در این مقاله از وب سایت رسمی کلینیک زیبایی در خصوص اسکراب و کاربردهای آن صحبت می کنیم.

اسکراب صورت چیست؟

اسکراب صورت یکی از کارهایی است که به شما کمک می کند تا از شر لایه های مرده پوستتان خلاص شوید. از طریق این کار می توانید پوستی شفاف تر، جوان تر و بدون لایه های مرده داشته باشید. در صورتی که نمی دانید چه اسکرابی مناسب پوست شما است، بهتر است با دکتر متخصص پوست و مو در شیراز که اطلاعات آنها را در لینک درج شده قرار داده ایم مشورت نمایید.

اسکراب صورت چیست؟

تاثیر اسکراب بر روی پوست چیست؟

مصرف مداوم از اسکراب ها می تواند به بالا بردن جریان خون کمک کرده و پوستی جوانف تاز و شاداب را به شما هدیه کند. به طور کلی اسکراب صورت باعث روشن شدن، سفید شدن و بهبود ظاهر پوست می‌شود. اما برای داشتن نتایج بهتر، باید محصولات مناسب و درستی را انتخاب کرد و مراقبت پوستی منظم داشت.

مزایای اسکراب پوست چیست؟

  • تمیز کردن پوست از سلول‌های مرده
  • بهبود جریان خون و تغذیه بهتر پوست
  • افزایش تولید کلاژن و الاستین
  • افزایش روشنایی و درخشندگی پوست
  • کاهش پوسته‌های خشک
  • ریزش سلول‌های پوستی
  • بهبود جذب مواد مغذی

مزایای اسکراب پوست چیست؟

بعد از اسکراب صورت چه کرمی بزنم؟

بعد از اسکراب کردن پوست، از آب گرم جهت باز شدن منافذ پوست استفاده نمایید.بهتر است آب را به آرامی روی پوست خود ماساژ دهید. در مرحله بعدی از ماسک مرطوب کننده استفاده کرده تا پوست شما بازتر و نرم‌تر شود. شما می توانید آب رز، آب لیمو، یا محصولات دیگری که دارای خاصیت خنک کنندگی هستند برای تسکین پوست استفاده نمایید.

چند راهکار برای تقویت اثر اسکراب صورت

در صورتی که قصد دارید اثر اسراب را بیشتر کنید می توانید راه هایی همچون انتخاب محصولات با ترکیبات طبیعی و غیرضروی، ضد التهاب، آبرسان و محصولاتی که حاوی آنتی اکسیدان هستند را استفاده کنید.

 

نظر کاربران