هایفو واژینال چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پری چاوشی

هایفو واژینال یکی از تکنیک های جدید در جهت درمان افتادگی واژن است که بدون هیچ گونه عارضه ای می باشد. کاربردهای استفاده از این دستگاه را در این مطلب از وب سایت رسمی کلینیک زیبایی بررسی می کنیم.

نحوه انجام هایفو واژینال

دستگاه هایفو یک هندپیسی مخصوص برای بانوان دارد. وقتی که این دستگاه را داخل واژن قرار می دهند، امواج اولتراسوند را از خود ساطع می کند. این امواج واژن را وادار به تولید کلاژن می کند. به همین دلیل بافت و پوست داخل واژن سفت و جمع می شود. در واقع با این کار شل شدگی واژن از بین می رود و پوست حالت سفت و ارتجاعی پیدا می کند.

نحوه انجام هایفو واژینال

چه اشخاصی کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی واژینال هستند؟

افرادی که شرایط زیر هستند، به‌هیچ عنوان کاندیدای مناسبی برای هایفو تراپی واژینال نیستند:

  • بانوان باردار و شیرده
  • افراد مبتلا به صرع و دیابت
  • وجود زخم، زگیل و تبخال در ناحیه تناسلی
  • داشتن پروتز فلزی در قلب

سن مناسب هایفو واژن چقدر است؟

هایفوتراپی واژینال برای خانم های بالای 30 سال بسیار مناسب است. طبق نظر پزشکان متخصص امکان دارد هایفوتراپی واژن برای بانوان بالای 60 سال نتیجه چشمگیر و موثری نداشته باشد.

معایب استفاده از هایفوتراپی واژینال

به صورت کلی هایفو واژینال هیچ عارضه ای در پی ندارد. برای کسانی که تحت این درمان هستند تا کنون هیچ عوارضی نداشته اند. اما موارد بسیار نادری امکان دارد کمی درد و سوزش پس از درمان در ناحیه تحت درمان ایجاد شود که آن هم بعد از چند ساعت برطرف می شود.

مراقبت های قبل و بعد از هایفو واژینال

به طور کلی هایفو واژینال دو الی سه روز بعد از اتمام دوره قاعدگی انجام می شود. قبل از انجام هایفوتراپی واژینال، شما باید توسط پزشک زنان معاینه شوید تا یک سری مشکلات روتین مانند عفونت و ترشحات غیر طبیعی واژن بررسی شود. همچنین قبل از هایفو واژینال حتما باید تست پاپ اسمیر بدهید.

مراقبت های قبل و بعد از هایفو واژینال

میزان ماندگاری این روش چقدر است؟

ماندگاری هایفو واژینال بین دو تا چهار سال است. بسیاری از بانوان معمولا 3 ماه بعد از شروع جلسات هایفو، نتیجه را مشاهده خواهند کرد. اما در حدود 20% از مراجعین، نتیجه فوری از این روش درمانی خواهند گرفت.

کلام آخر

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید بسیار ممونیم. در صورت هر گونه انتقاد و یا پیشنهاد در خصوص این مطلب از قسمت نظرات کاربران با ما در ارتباط باشید.

نظر کاربران