تورم بعد از لابیاپلاستی و راه های کاهش آن

پری چاوشی

در این مقاله از وب سایت رسمی کلینیک زیبایی به بررسی علت تورم بعد از لابیاپلاستی و روش هایی برای کاهش شدت آن می پردازیم. ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

ورم بعد از لابیاپلاستی نشانه چیست؟

به وجود آمدن ورم بعد از لابیاپلاستی یکی از عارضه های طبیعی بعد از عمل است که معمولا بعد از جراحی شروع شده تا یک ماه ادامه دار است. ورم بعد از جراحی لابیاپلاستی به دلیل انجام یک کار تهاجمی در ناحیه تناسلی یک امر بسیار طبیعی است. خانم ها باید قبل از انجام این جراحی درباره مراقبت های بعد از آن و دوران نقاهت این عمل اطلاعات کافی داشته باشند. ما هم در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم. صورتی که به دنبال جراح لابیاپلاستی خوب در شیراز هستید، به لینک درج شده مراجعه کنید.

ورم بعد از لابیاپلاستی نشانه چیست؟

برای کاهش ورم بعد از لابیاپلاستی چه کارهایی انجام دهیم؟

راه های زیر برای کاهش شدت تورم ناحیه ناسلی بعد از جراحی لابیاپلاستی به نقل از پزشکان متخصص در این زمینه توصیه می شود:

  • خانم ها بعد از لابیاپلاستی نباید نواحی تناسلی را گرم نگه دارند. همچنین در این مدت زمان نباید به استخر های آب گرم و سونا و جکوزی مراجعه کنید.
  • توجه داشته باشید که غذاهایی که دارای فیبر نیستند، مشکلات یبوست را برای اشخاص ایجاد می‌کنند. بنابراین مواد غذایی فیبردار را در برنامه روزتانه خود قرار دهید.
  • برای از بین بردن کبودی ها و ورم بعد از لابیاپلاستی حتما از کمپرس سرد استفاده کنید. انواع کمپرس های سرد آماده در داروخانه ها به فروش می‌رسند که استفاده راحتی نیز دارند.
  • برای اینکه نحوه خوابیدن شما بعد از لابیاپلاستی، موجب تورم این ناحیه جراحی شده نشود، باید حتما به سمت پشت بخوابید.
  • مشروبات الکلی و هرگونه مواد دخانیاتی اعم از سیگار و قلیان و …. موجب افزایش تورم و التهاب در نواحی جراحی می‌شود.
  • برای اینکه به سطح نواحی جراحی شده هیچ فشاری وارد نکنید، باید از برقراری رابطه جنسی به مدت 4 الی 6 هفته خودداری کنید. این امر در بهبود تورم بعد از لابیاپلاستی بسیار موثر است.
  • برای استحمام بعد از لابیاپلاستی، از آب گرم استفاده نکنید. همچنین بهتر است تا سه روز استحمام انجام ندهید.
  • خانم ها باید حتما موارد بهداشتی را بسیار رعایت کنند تا هیچگونه عفونتی به وجود نیاید.

برای کاهش ورم بعد از لابیاپلاستی چه کارهایی انجام دهیم؟

چنانچه دچار پریودی پس از عمل لابیاپلاستی شده اید، میتوانید به لینک درج شده مراجعه کرده و در مورد این موضوع اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مدت زمان تورم بعد از لابیاپلاستی چقدر است؟

در صورتی که مراقبت هایی که قبلا گفتیم را رعایت کنید، معمولا حدود 6 هفته پس از جراحی زیبایی ورم ناحیه تناسلی شما به کمترین حد ممکن می رسد.

نکات مهم برای رفع ورم لابیاپلاستی

در ابتدا باید ذکر کنیم که افراد بعد از این جراحی درد نخواهند داشت و افرادی که دارای مقداری درد غیر قابل تحمل هستند باید حتما این مورد را به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین اگر بعد از جراحی لابیاپلاستی ترشحات سبز رنگی مشاهده کردید، حتما به پزشک خود اعلام کنید.

افرادی که تاکنون جراحی های زیبایی واژن انجام نداده اند، ممکن است که بیشتر دچار التهاب و تورم شوند. این افراد نباید به مدت یک هفته رابطه جنسی برقرار کنند زیرا میزان التهاب نیز افزایش می‌یابد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کرده ایم شما را با تورم بعد از لابیاپلاستی و راه های کاهش آن آشنا کنیم. در صورت هر گونه انتقاد و یا پیشنهاد در خصوص این مطلب از قسمت نظرات کاربران با ما در ارتباط باشید..

 

نظر کاربران