تاثیر بوتاکس بر درمان خطوط پنجه کلاغی

بوتاکس

بوتاکس یکی از مواردی است که برای درمان خطوط پنجه کلاغی استفاده می شود. در این مقاله میتوانید تاثیرات بوتـاکس برای درمان خطوط پنجه کلاغی را ببینید.

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

بوتـاکس یک درمان آرام بخش عضلانی است. بوتاکس برای اهداف مختلف پزشکی از جمله انقباض چشم و تعرق بیش از حد استفاده می شود. تزریق ها با متوقف کردن رسیدن سیگنال های عصبی به عضلات کار می کنند به طوری که ماهیچه ها به اندازه سابق منقبض نمی شوند.

آیا بوتاکس برای درمان چروک پنجه کلاغی موثر است؟

تزریق بوتـاکس یکی از رایج ترین روش های سرپایی برای درمان چین و چروک های پنجه کلاغی است. این چین و چروک صورت در نزدیکی گوشه های بیرونی چشم ایجاد می شوند. درمان پنجه کلاغی با استفاده از روش های خانگی می تواند چالش برانگیز باشد.

عوارض درمان خطوط پنجه کلاغی با بوتاکس

افزایش میزان اشک در چشمان شما
خشکی (به ویژه در اطراف محل تزریق)
افتادگی پلک
کجی ابرو
سردرد

آیا تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی خطرناک است؟

سم بوتولینوم یکی از سمی ترین مواد در جهان است. این سم اگر اشتباه به کار گرفته شود، می تواند باعث نارسایی تنفسی و حتی مشکلات جدی تری شود. معمولا از این سم در دوزهای بسیار کمی استفاده می کنند که پزشک متخصص این دوز را ترجیح می دهد.

مشکلات احتمالی بعد از تزریق بوتاکس به اطراف چشم

به مشکلات و عوارض پس از تزریق بوتـاکس اشاره شد. معمولا تنها عوارض همان ها هستند و به غیر از عوارض ذکر شده، چیزی بیشتر وجود ندارد اما چیزی که لازم است بدانید، مهارت پزشک در انجام تزریق است

بیشتر بخوانید : رفع خطوط پنجه کلاغی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.