پاک سازی پوست

پاک سازی پوست

پاک سازی پوست

عواملی مانند بالارفتن سن، تابش اشعه خورشید، ژنتیک وسبک زندگی، مصرف الکل و سیگار باعث ایجاد چین وچروک و پیری درسطح پوست می شود. چین و چروک ثابت، چین و چروک متحرک، اختلال رنگ، جای زخم، بیماری های عروقی و از بین رفتن انعطاف پذیری پوست همگی از جمله عارضه هایی هستند که با پاک سازی پوست درمان می شوند.

دانستنی هایی درباره پاک سازی پوست

برای پاک سازی پوست روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها را میتوان با توجه به نیاز بیمار، انجام داد. درادامه روش های پاکسازی پوست را به صورت خلاصه برای شما توضیح خواهیم داد.

پاک سازی پوست بوسیله لیزر:

پاکسازی پوست به وسیله لیزر به دو روش انجام می شود. در روش اول، پوست بعد از انجام عمل لیزر یک دست خواهد شد. اما در روش دوم، به وسیله دریل سوراخ های کوچکی درلایه پوست ایجاد می شود که این عمل باعث فعال شدن عمل بازسازی پوست می شود.

 پاکسازی پوست بوسیله میکرودرم:

یک روش غیرتهاجمی که برای پاک سازی پوست صورت استفاده می شود میکرودرم پوست است.نتایج حاصل از درمان میکرودرم ابریژن( پاکسازی پوست) تقریبا بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده هستند. تنها یک جلسه درمان میکرودرم ابریژن به بهبود رنگ، حالت و سلامتی پوست کمک می کند. پس از درمان، پوست، ظاهری با طراوت، صاف و نرم خواهد یافت. بهترین نتیجه زمانی حاصل می شود که فرد چندین بار به فاصله ی دو یا سه هفته تحت درمان میکرودرم ابریژن قرار گیرد.

پاکسازی پوست بوسیله ماده شیمیایی تی سی ای:

ازماده تری کلر استیک اسید در زمینه پزشکی برای بر طرف کردن چین وچروک و تغییررنگ های پوستی و لکه های پوستی استفاده می شود. بسیاری ازبیماران از این ماده برای بر طرف کردن افتاب سوختگی در نواحی بدن خود استفاده میکنند.

پاکسازی پوست بوسیله ماده شیمیایی گلای کولیک:

ماده شیمیایی گلای کولیک از خانواده ماده آلفا هایدوکسی اسید می باشد. در بعضی موارد استفاده ازالفا هایدروکسی اسید باعث جوانی، درخشندگی و سلامت پوست می شود. از این ماده همچنین برای درمان آفتاب سوختگی و برطرف کردن چین و چروک های ملایم و لکه های قهوه ای موجود در پوست نیز استفاده می شود.

پاک سازی پوست به وسیله اسکراب:

اسکراب همان کرم های لایه دار است. استفاده از این نوع کرم ها، لایه های پير و مرده را از سطح پوست جدا می کنند و ظاهری تمیز و شفاف در پوست ایجاد می کند. از این کرم ها نیز برای برطرف کردن چین و چروک های سطحی می توان استفاده کرد.

ماسک های پاکسازی صورت:

از این نوع ماسک ها نیز می توان برای پاک سازی و جوان سازی پوست استفاده کرد. در این نوع ماسک ها میتوانید از عصاره میوه مورد نظرتان استفاده کنید که هر کدام دارای خواص خاصی برای پوست هستند مانند ماسک با سفیده تخم مرغ که از روش های مفید جوانسازی پوست هست و باعث شادابی و درخشان شدن پوست می شود.