استفاده از ماسک یخ برای شادابی و شفافیت پوست

ماسک یخ

ماسک یخ

داشتن پوستی صاف، بدون لکه، آکنه، سیاهی و گودی زیر چشم خواسته‌ی هر خانم و آقایی است. خود شما نیز برای درمان مشکلات پوستی خود راههای درمانی زیادی را امتحان کرده باشید، غافل از اینکه یک ماسک یخ ساده بصورت مکعبی شکل، میتواند اثر خارق العاده ای بر پوست شما داشته باشد و بسیاری از عارضه های پوستی شما را درمان کند. می پرسید چگونه؟ مقاله زیر را دنبال کنید!

ماساژ پوست با ماسک یخ

شاید برایتان جالب باشد که بدانید استفاده از یخ روی صورت، مزایای زیادی دارد. تکه‌های یخ برای موارد مختلف در زیبایی طبیعی صورت کاربرد دارد. از آنجایی که قرار دادن یخ بر روی صورت باعث افزایش جریان خون می‌شود، به جلوگیری از بروز علائم پیری و چروک پوست کمک می‌کند. اگر خواهان پوستی درخشان هستید پیشنهاد می شود که ماساژ چند قطعه یخ بر روی صورت، به مدت حداقل دوبار در هفته را فراموش نکنید. این کار همچنین به از بین بردن آکنه و جوش کمک زیادی می‌کند.

ماساژ ماسک یخ بر روی قسمت‌هایی از صورت که دچار آکنه است، باعث کاهش آنها می‌شود. اگر به‌طور مداوم، روزانه 1 تا 2 دقیقه یخ را بر روی جوش‌ها بمالید، شاهد تاثیر بی‌نظیر آن در رفع جوش‌ها خواهید بود. اگر در هنگام استفاده از یخ پوست‌تان بی حس شد، این کار را متوقف نکنید، چند لحظه صبر کرده و سپس ادامه دهید. این روش کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاهی، جوش‌ها از بین بروند.

نکته قابل توجه در این باره آن است که هیچوقت یخ را مستقیم روی پوست ماساژ ندهید و حتما آن را در داخل پارچه یا پوششی قرار داده و بعد استفاده کنید.

ملکه روسیه نیز، هر روز صبح برای حفظ زیبایی و جوان نشان دادن چهره خود، روی صورت، گردن و پوستش را با کمک قعطه ای یخ مالش می‌داد.

ماسک یخ حافظ آرایش صورت شماست

اگر قبل از آرایش صورت مقداری یخ را روی صورتتان ماساژ دهید، خواهید دید که آرایش روی صورتتان دوام بیشتری پیدا می کند. علاوه بر این، به کمک یخ می‌توان پف چشم ها را نیز را از بین برد. وقتی تکه‌های یخ را در یک پارچه پنبه‌ای قرار دهید و آن را زیر چشمان‌تان بکشید، باعث برطرف‌شدن پف زیر چشم و ورم زیر آن می‌شود. ماسک یخ در از بین بردن خشکی چشم نیز موثر است.

ماسک یخ قاتل آفتاب سوختگی

احتمالا برای شما هم پیش آمده که پس از مدتی در معرض خورشید بودن دچار آفتاب سوختگی شده باشید. در این مواقع از یخ کمک بگیرید. زمانی که پوست دچار آفتاب سوختگی شد، دو یا سه تکه یخ را در پارچه‌ای پنبه‌ای قرار دهید و آن را روی نواحی آسیب دیده بگذارید و به مدت چند دقیقه بمالید. در نتیجه‌ی این عمل، روی پوست شما خارشی ایجاد می شود که نشان دهنده بهبود آفتاب سوختگی خواهد بود.

ماسک یخ دوست پوست شما

اگر به دنبال زیبایی هر چه تمام تر پوستتان با مواد طبیعی هستید، دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

ابتدا کمی آب خیار و گلاب را با هم مخلوط کنید و در قالب یخ بریزید تا منجمد شده و یخ ببندد. سپس از آن به عنوان ماسک جامدی بر روی پوست خود استفاده کنید. این ماسک یک اکسیر جوانیست که به کاهش چین‌ و چروک صورت‌تان کمک می‌کند و به طور طبیعی منجر به روشن‌تر شدن پوست می‌شود.

همانطور که میدانید میوه ها نیز خواص درمانی بالایی برای پوست ما دارند. بنابراین با یک تیر دو نشان بزنید و آب‌ میوه‌های تازه مثل پرتقال، سیب، انار و یا سایر میوه هایی که عصاره ای مفید برای پوست دارند، در جایخی قرار داده تا به صورت قطعات مکعبی یخ درآیند و با گذاشتن آنها روی صورت ‌تان به زیبایی بیشتر پوست خود کمک کنید.

اگر به دنبال لطافت برای لطافت بیشتر پوست هستید، از آبلیمو و آب در قالب‌های یخ استفاده کنید.

علاوه بر این می توانید مقداری چای سبز را دم کنید و در قالب‌های یخ بریزید و از خواص آن بهره‌مند شوید و یا برای از بین بردن لکه‌های پوستی مقداری آب برنج را بعد از پختن برنج کنار بگذارید تا خنک شود سپس در قالب یخ ریخته و از آن بر روی لکه‌های پوستی استفاده کنید.

نکته آخر آنکه استفاده از آب معدنی به‌جای آب ساده، برای ساخت این ماسک تاثیر بیشتری در شادابی و جوانسازی پوست دارد.