درمان ضایعات پوستی با استفاده از روش IPL

درمان ضایعات پوستی

درمان ضایعات پوستی

چروک های ریز صورت، قرمزی و منافذ باز پوست از جمله عواملی است که باعث ناراحتی بسیاری از افراد میشود. اما آیا میدانستید درمان ضایعات پوستی امروزه با لیزرهای پیشرفته جدید و بدون استفاده از هیچگونه تزریق و یا نیاز به استراحت و یا پانسمان امکان پذیر است؟

درمان ضایعات پوستی با IPL

IPL یا intense pulse light روشی است غیرتهاجمی که بدون آسیب رساندن به سطح پوست به درمان ضایعات پوستی که ناشی از آفتاب و پیری پوست می باشد، می پردازد. دستگاه IPL ليزر نيست بلکه فلش لامپ هاي زنون هستند اما کارايي و عملکرد مشابه دارد.

در این درمان طول موجی مشخص از IPL به شکل انتخابی باعث از بین رفتن لکه های قهوه ای ناشی از آفتاب و عروق مویرگی پوست میشود. علاوه بر این حرارت ناشی از دستگاه، باعث بازسازی کلاژن ها و سفت تر شدن پوست ها از عمق خواهد شد. این روش در زیبایی پوست جهت درمان ضایعات رنگ پوست، جوانسازی پوست و رفع قرمزی سطح پوست نیز به کار میرود. درمان با این روش در ۳ تا ۶ جلسه و فاصله زمانی ۴ تا ۳۲ هفته انجام می شود.

کاربرد روش IPL:

  1. پوستهای خشک با چروک ریزسطحی.
  2. افرادی که قرمزی پوست گونه و بینی دارند.
  3. آکنه های ملتهب و قرمز.
  4. پوستهای چرب با منافذ باز.
  5. قرمزی پس از بهبود جوش.
  6. کک ومک وآسیب های پوستی ناشی از آفتاب.
  7. روزاسه.
  8. تالنژکتازی.
  9. اسکارهای(فرورفتگی) ناشی از جوش.

آیا IPL عوارضی به دنبال دارد؟

خوشبختانه درمان ضایعات پوستی با IPL عوارض چندانی ندارد. اندکی قرمزی در محل IPL ایجاد می شود که طی چند ساعت بعد از بین می برد. در بعضی موارد که بیمار کک و مک تیره داشته باشد ممکن است دلمه کوچکی روی این لکه ها بسته شود که طی چند روز بعد خود به خود می افتد و کک و مک ها را کم رنگ تر می کند. هم چنین جهت بهبود اسکارها و فرو رفتگی های پوستی و تنظیم ترشح چربی و منافذ پوست می شود.