هزینه های مربوط به عمل بینی در ایران چگونه است؟

هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی

هزینه های مربوط به جراحی های زیبایی مانند هزینه عمل بینی یکی از مهمترین سوالاتی است که در ذهن بیماران وجود دارد. در این زمینه باید بدانید که فاکتورهای گوناگونی در تعیین هزینه جراحی موثر است.در وهله اول موقعیت جغرافیایی محل انجام عمل جراحی را باید یکی از مهمترین فاکتور های تخمین هزینه ها دانست.

گرچه  این احتمال وجود دارد که جراحان متخصص بیشتری در شهرهای بزرگتر پیدا کنید، اما می توان جراحان باتجربه و معتبر در همه نقاط کشور پیدا کرد که هزینه استفاده از خدمات آنها به نسبت از هزینه افراد متخصص ساکن در شهرهای بزرگ بیشتر است. از طرف دیگر در کشور های مختلف به دلیل تفاوت در واحد پولی، جراحی زیبایی هزینه های گوناگونی دارد.

هزینه های قبل از عمل بینی

این نکته را باید در نظر داشت که برای داشتن یک عمل موفقیت آمیز باید برنامه ریزی مناسب داشت و این مهم جز با شرکت در جلسات معاینه و مشاوره ی قبل از جراحی حاصل نخواهد شد.

از این رو میبایست بطور کامل از هزینه اولیه این مشاوره ها، جلسات آماده سازی و نیز معاینه های بعد از انجام عمل آگاهی داشته باشید تا بطور تخمینی بتوانید هزینه عمل بینی خود را محاسبه کنید. علاوه بر این، هزینه ها شامل سی تی اسکن، آزمایش خون، عکس آتلیه نیز می باشد.

هزینه های بعد از عمل بینی

باید بدانید که بعد از هرنوع عمل جراحی بیماران میبایست مبالغی را برای داروهای مسکن و معاینات بعدی و … پرداخت کنند. گرچه اینگونه هزینه ها در محاسبه هزینه کلی عمل جراحی منظور نمیشوند، اما به هرحال بیمار باید در نظر داشته باشد که پس از عمل متحمل این هزینه ها خواهد شد.

این هزینه ها شامل ویزیت ماه اول هر هفته، ویزیت سال اول هر سه ماه، ویزیت سال دوم هر شش ماه میشود.

هزینه جراح

هزینه عمل جراحی زیبایی، به مهارت و شهرت جراحی که انتخاب می کنید بستگی دارد. در عمل زیبایی بینی، اگر بینی نیاز به اقدامات جراحی بیشتری داشته باشد و یا اعمال جراحی هم زمان مانند جراحی پولیپ بینی انجام گیرد، هزینه عمل بیشتر میشود.

علاوه بر این در بینی های کج و منحرف به دلیل اقدامات لازم بیشتر و نیز افزایش طول زمان عمل، هزینه عمل بالا تر می رود و نیز در بینی هایی که نیاز به استفاده از غضروف های متعدد دارند، هزینه عمل بالاتر است.

از طرف دیگر در بینی های ترمیمی که جراحی سخت تر و نیاز به اقدامات بیشتر است، به طبع هزینه عمل بیشتر است.

هزینه های بیمارستان

از آنجایی که بیمارستان های مختلف هزینه های گوناگونی دارند، بسته به انتخابتان، هزینه عمل بینی شما متغیر خواهد بود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که برای گرفتن بهترین نتیجه به یک بیمارستان مجهز و معتبر، با پرسنل آموزش دیده و استانداردهای بالا، مراجعه کنید.

شایان ذکر است که هزینه های بیمارستان برای عمل جراحی بینی، معمولا شامل اقامت شبانه نمی باشد. این هزینه معمولا شامل هزینه ی عمل روزانه می باشد که عبارت است از 1 تا 3 ساعت در اتاق عمل و زمان ریکاوری پس از عمل. حال درصورت نیار به اقامت شبانه، به طبع هزینه ها بالاتر می رود.

پوشش دهی بیمه برای هزینه عمل بینی

در ایران اغلب بیمه های درمانی، آن دسته از جراحی هایی که جنبه ی زیبایی دارند، مانند جوانسازی پوست را شامل نمیشود. تنها هزینه عمل بینی برای اصلاح عملکرد بینی که اصولا به بهبود عملکرد تنفسی بیمار می انجامد را پوشش می دهند. اگر از این دسته از بیماران هستید میتوانید با پرداخت هزینه بیمه ماهانه از این خدمات استفاده کنید.

در ادامه شرایطی که در عمل بینی اصلاح می شوند را شرح میدهیم.

مشکلات رفع شده بعد از عمل بینی

  • تنگ شدگی دهلیز بینی، که در آن راه تنفس فرد مسدود می شود. در این حالت جراحی امکان تنفس راحت را به بیمار برمیگرداند.
  • شکستگی استخوان بینی، که در آن انحراف جداره جدا کننده منافذ بینی به یک طرف متمایل می شود و به این ترتیب جلوی تنفس صحیح فرد را می گیرد. این مشکل با جراحی رفع خواهد شد.