در صورت نارضایتی بیمار از نتیجه عمل چه باید کرد؟

نارضایتی بیمار از نتیجه ی عمل

نارضایتی بیمار از نتیجه ی عمل

گاهی اتفاق می افتد که بیمار پس از انجام عمل بینی نه تنها احساس زیبا تر شدن نمیکند، بلکه حس میکند اندک زیبایی قبل از عمل را نیز از دست داده است. این به معنای نارضایتی بیمار از نتیجه ی عمل است.

دلیل نارضایتی بیمار از نتیجه ی عمل

دلیل نارضایتی بیمار این است که اندازه و ظاهر بینی را نپسندیده ولی شرایط عمل بینی با توجه به استانداردهای عمل بینی و اندازه صورت کاملا مناسب بوده است. در این شرایط بیمار معمولا درخواست جراحی ترمیمی میکند. اما بهتر است عجله را کنار گذاشته و برای هرگونه اقدام در خصوص جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه حداقل یک سال صبر کنید. اگر می خواهید برای بار دوم عمل جراحی انجام دهید، نکات این بخش را به خوبی رعایت کنید.

نکات قابل توجه برای جراحی ثانویه

  • منطقی باشید. این نکته را در نظر بگیرید که پیچیدگی های عمل جراحی رینوپلاستی با هر بار جراحی مجدد بیشتر می شود.
  • آمادگی این را داشته باشید که ممکن است با درخواستتان موافقت نشود. یا اینکه حتی مجبور به شکیبایی بیشتر باشید. چرا که احتمال این وجود دارد که چهارچوب بینی شما آنقدر سالم نباشد که بتواند یک جراحی دیگر را تحمل کند.
  • در بهترین شرایط لازم است که یک سال از جراحی بینی قبلی تان گذشته باشد.

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که در صورت نارضایتی بیمار از نتیجه ی عمل و درخواست جراحی ترمیمی چرا باید یک سال باید صبر کرد؟

یکسال انتظار برای رینوپلاستی ترمیمی

در جراحی بینی، پزشک پوست بینی را از روی اسکلت غضروفی – استخوانی آن جدا میکند تا بتواند تغییرات مورد نظر را روی ساختار بینی اعمال نماید. بعد از عمل، یک سال زمان لازم است تا پوست به طور کامل به اسکلت زیر خود اتصال یابد و فرآیند ترمیم کامل شود. در این مدت بینی متورم است و نتیجه ظاهری آن مشخص نشده است. اما پس از یک سال شکل نهایی بینی قابل مشاهده است. بنابر این بهتر است در صورت نارضایتی بیمار از نتیجه ی عمل یک سال صبر کند و سپس برای جراحی ترمیمی اقدام کند.

اصولا جراحی ترمیمی برای رفع اشکالات کوچکی است که بیمار از وجود آنها ناراضیست. گرچه صلاح امر بر آن است که اگر این اشکالات تاثیر چندانی بر تنفس و زیبایی فرد ندارد، بیمار از انجام جراحی مجدد صرف نظر کند. چرا که ممکن است طی رفع این اشکالات جزیی مشکلات جدیدی پدیدار شود که اصلاح آنها به سادگی ممکن نباشد.

گرچه در صورت نارضایتی بیمار از نتیجه ی عمل و درخواست مجدد برای عمل بینی ، آن دسته از اشکالات ظاهری و عملکردی بینی که در جراحی یا جراحی های قبلی اصلاح نشده، برطرف می شوند. با این حال بیماران باید توجه داشته باشند که از کمال گرایی پرهیز کنند. زیرا تجربه گواه این است که بسیاری از بیمارانی که دچار آسیب های جبران ناپذیر شده اند از افرادی بودند که به انجام جراحی های ترمیمی مکرر اصرار داشته اند.