عمل بینی بدون جراحی چیست؟

عمل بینی بدون جراحی

عمل بینی بدون جراحی

همیشه و همه جا؛ اندکی پس از پیدایش علمی نوین، اشتباهات و خطاهایی از متخصصین آن علم سر میزند. قرن نوزدهم میلادی را میتوان دوره پیدایش و آزمون و خطای عمل بینی بدون جراحی دانست.

در زمان برای ترمیم و بازسازی بینی های زینی شکل و یا دارای فرو رفتگی، تزریق پارافین یا موم مطرح بود. اما از آنجا که اسکلت و ساختار ظریف بینی به ورود هرگونه اجسام مصنوعی، عفونت و واکنش شدید نشان میدهد، روش تزریق پارافین خیلی زود از میدان به در شد.

عمل بینی بدون جراحی

در قرن 21 میلادی، جراحی آمریکایی معتقد بود که تزریق ژل هیالورونیک اسید کارخانه رستیلن آمریکا برای بینی های آسیب دیده، مشکل آنها را رفع خواهد کرد. وی قصدداشت با تزریق این ژل مشکلات ناهمواری و فرورفتگی های سطح بینی را حل کند. علاوه بر این تزریق بوتاکس برای بالا بردن نوک بینی روش دیگری بود که این جراح برای زیباتر کردن بینی ها برگزید. او اسم این روش را عمل بینی بدون جراحی گذاشت.

این روش نیز از آنجا که جز روش های تزریقی محسوب میشد، پس از مدتی عوارض مختلف خود را نمایان کرد.

عوارض عمل بینی بدون جراحی

  • گیر کردن ژل در رگهای ریز بینی
  • آسیب رسیدن به بافت غضروفی
  • سیاه شدگی وحشتناک پوست بینی
  • کوری چشم

عوارض این روش چنان زیانبار بود که بیماران زیان دیده حاضر نبودند برای بهبود بینی سیاه شده خود نیز به انجام عمل بینی دهند. از این رو به ناچار از بوتاکس دست کشیده و به تزریق ژل تن دادند.

 ورود ژل به ایران

از آنجایی که موج تزریق ژل به یکباره وارد کشور ما شد، تمامی منخصصین این رشته آگاهی دقیقی از آن نداشتند. از طرف دیگر عدم نظارت کافی بر این موضوع باعث ورود بسیاری از پزشکان عمومی غیر متخصص به این رشته شد. نتیجه این اشتباه چیزی نبود جز سیاه شدگی، سوراخ شدگی، نکروز و …

از این رو از بیماران گرامی عاجزانه درخواست داریم که کار زیبایی خود را به یک متخصص با مهارت در این رشته بسپارند تا هر چه زودتر از این عارضه های زیانبار رهایی پیدا کنند.