انتخاب جراح بینی خوب

انتخاب جراح بینی

انتخاب جراح بینی

به قطع یقین تمامی کسانی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند به این امید این کار را انجام میدهند که تغییرات مثبتی در چهره خود به وجود بیاورند. از این رو انتخاب جراح بینی که توانایی برآورده کردن این انتظار را به بهترین نحو ممکن داشته باشد؛ کلیدی ترین نکته ایست که بیمار باید به آن توجه داشته باشد.

انتخاب جراح بینی خوب

در این مقاله قصد داریم که شما را با مهمترین فاکتور های انتخاب جراح بینی آشنا کنیم.

انجام یک مشاوره کامل همراه با جزئیات

انجام مشاوره کامل و دقیق یکی از مهمترین اقدامات هر نوع جراحی زیبایی است. پزشک شما پیش از عمل باید به اندازه ای برای شما وقت بگذارد که تمامی ابهامات شما رفع و همچنین جزئیات انتظارات شما برای پزشک روشن شود.

با این اوصاف اگر مشاوره جراحی بینی شما چند دقیقه کوتاه طول کشید، این موضوع نشان دهنده آن است که شما باید به دنبال پزشک دیگری باشید. در واقع برنامه ریزی انجام جراحی بینی یک ارزیابی دقیق است و نیازمند ارتباط موثر بین بیمار و متخصص است. در این جلسه جراح بینی بیمار و ساختار صورت وی را بررسی میکند، و توصیه های مناسب را ارائه میدهد؛ همچنین به دقت هر گونه محدودیت بالقوه را با توجه به ساختار بینی فعلی و وضعیت پوست بیمار برای او توضیح میدهد. در این جلسه احتمالاً عکسهای پیش از عمل نیز گرفته میشوند.

توجه به مسائل تنفسی

توجه داشته باشید که اگر بینی خود را به دست جراح نابلد بسپارید امکان رخ دادن آثار و عوارض جبران ناپذیر بالا میرود. از این رو اگر جراحتان در طول جلسه مشاوره، جراح مسیر هوای بینی شما را مورد معاینه و بررسی قرار نداد، این موضوع می تواند نشان دهد جراح شما دارای درک مناسب از عمل جراحی بینی نیست و نباید ریسک کار با او را بپذیرید.

توجه به رویکرد سفارشی بیمار

باید به این نکته توجه داشت که بینی افراد شبیه به هم نیست، به همین دلیل نیازهای افراد یکسان نیست و جراحی بینی باید با توجه به نیازها و خواسته های هر بیمار انجام شود. این رویکرد در اصطلاح عمل جراحی بینی سفارشی نامیده می شود. متاسفانه، برخی جراحان یک رویکرد و الگوی ثابت را در جراحی بیماران خود به کار میبرد که در نهایت نارضایتی و یاس بیمار را به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر یک متخصص گوش و حلق و بینی متخصص به ندرت یک عمل جراحی را دو بار انجام می دهد.

به روز بودن جراح

معمولاً، جراح هایی که در فعالیت های تحقیقی و آموزشی شرکت دارند تمایل بیشتری به استفاده از تکنیک ها و روش های نوین برای انجام عمل جراحی بینی دارند. در نتیجه این مساله به وضوح میتوان دید که میزان رضایتمندی بیماران این پزشکان از درجه بالاتری برخوردار است و در میان جراحان همکار نیز از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

بررسی سوابق جراح برای اطمینان از حصول نتیجه طبیعی

یکی از مهترین کارهایی که بیمار پیش از انتخاب جراح بینی باید به آن رسیدگی کند بررسی سایت پزشک و دیدن عکس های گرفته شده از بیماران قبلی جراح قبل و بعد از عمل جراحی است. برای دستیابی به نتیجه بهتر حتی توصیه میشود که به مطب پزشک مراجعه کرده و شخصا با بیمارانی که تحت جراحی قرار گرفته اند ملاقات کنید. این کار به ایجاد درک بهتر از خدمات تخصصی جراح کمک می کند و به این ترتیب شما می توانید توانایی جراح برای ایجاد نتایج طبیعی بدون وجود مشکلات خاص در این رابطه را بررسی کنید.

در واقع رعایت تمام این نکات برای یافتن جراح حاذق کاری نسبتا دشوار و تردید برانگیز است اما در نهایت به رضایت بیمار پس از عمل می انجامد. چرا که در غیر این صورت جراحی پلاستیک زیبایی بینی توسط جراح بی تجربه می تواند نتایجی متفاوت با انتظارتان حاصل شود.

در نکته آخر باید بگوییم که انتخاب جراح بینی قبل از انجام هر گونه عملیات با نرم افزارهای کامپیوتری اقدام به شبیه سازی بینی بعد از عمل کرده و بعد از سنجیدن تمام جوانب، اقدام به عمل بینی می کند به هر حال، با انجام بررسی های کافی و وجود درک مناسب درباره آنچه به دنبال آن هستیم، بیمار می تواند در انجام این بررسی ها موفق باشد و جراح مناسب خود را پیدا کند.