پی آر پی مو چیست و برای چه افرادی کاربرد دارد؟

پی آر پی مو

پی آر پی مو

پی آر پی مو چیست؟

پی آر پی پلاسمای غلیظ شده خون است. غلظت پلاکت ها درپی آرپی 5 برابرپلاک های غلیظ خون طبیعی می باشد. پلاکت ها حاوی فاکتورهای رشدی هستند که باعث بازسازی سلول ها در بدن می شود. پی آر پی مو در انعقاد خون و ترمیم و بازسازی پوست و مو نقش مهمی دارد. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت تکنیکی است که برای بهبود بدن، از خون خود بدن استفاده می شود.

چگونگی PRP در درمان ریزش مو کمک می کند؟

55% از خون، از ماده‌ی پلاسما تشکیل شده است. پلاسمای خون حاوی گلبول‌های سفید و قرمز خون، پلاکت‌ها، پروتئین، مواد معدنی، ویتامین‌ها و الکترولیت‌ها است. این مواد با گردش خون به ‌سلول‌های بدن رسانده می‌شوند.

فولیکول های سالم مو برای زندگی از خون تغذیه می کنند. پی آر پی، پلاکت ها را به محل فولیکول آسیب دیده مو وارد می کند، تا محل آسیب به صورت طبیعی تقویت شود.در هنگام ریزش مو PRP می تواند برای رشد فولیکول های مو مفید باشد و از عارضه ریزش مو جلوگیری کند. در این روش پزشک به کمک یک دستگاه مخصوص PRP را به ناحیه سر تزریق می‌کند. لازم به ذکر است که پبزشک قبل از تزریق ماده به سر بیمار، به آن پمادهای مخصوص بی حس کننده می‌زند تا درد زیادی در حین تزریق احساس ‌نکند. درحال حاضر بیش از یک هزار تزریق پی آر پی مو جهت درمان ریزش انجام می شود.

مزایای درمان ریزش مو با استفاده از تزریق PRP

  • این روش بسیار ساده و نیاز به جراحی ندارد.
  • امکان انجام تزریق به دفعات وجود دارد.
  • هر جلسه برای درمان طول زمان، بین 60 تا 90 دقیقه طول می‌کشد.
  • این روش ایمن و نتایج آن قابل‌اطمینان.
  • دوره ریکاوری پس از درمان بسیار کوتاه.
  • نتایج نهایی این روش کاملاً طبیعی است.
  • نیاز به بستری و استراحت ندارد.
  • از خون خود میتوان استفاده کرد، تا از انتقال بیماری هایی مثل هپاتیت، HIV و … جلوگیری شود.

تکنیکPRP چیست ؟

درحال حاضر PRP به روشهای مختلف در درمان پوست و مو استفاده می‌شود. کاربرد PRP، تقویت و کاشت مو می باشد. PRP در رویش، تقویت و کاشت مو به کار برده می شود. در سال 2004 پزشکانی که از PRP برای بهبود زخم استفاده می‌کردند، علاوه بر زخم بهبود یافته اند، موهای پیرامون به خوبی زخم رشد کردند. در سالهای 2007 تا 2009 تحقیقات علمی متعددی، در خصوص اثرات PRP در رشد موها، صورت گرفت.

آیا تزریق PRP روش ایمنی است؟

روش تزریق پی آر پی مو یک روش کاملاً ایمن که هیچ‌گونه عارضه و خطراتی ندارد. پلاسمای حاوی پلاکت، یک ماده‌ی ضدمیکروب و یک ضدالتهاب بیولوژیکی و عملکردی دفاعی و ضد عفونت دارد. باعث آغاز بهبود و بازسازی در بدن می‌شود.

هزینه

با توجه به محلی که این جراحی انجام می شود هزینه تغییر میکند و نسبت به کاشت مو به مراتب هزینه ی خیلی کمتری دارد و افراد مجبور نیستند موهای خود را کامل بتراشند.