کاشت ابرو برای چه کسانی موثر است و چه عوارضی دارد

کاشت ابرو

هر آنچه باید درباره کاشت ابرو بدانید:

ابرو ها قسمت مهمی از صورت هستند از این رو نقش بسیار ویژه ای در زیبایی چهره دارند. برای بعضی افراد زیبایی ابرو حتی از زیبایی موهای سر هم اهمیت بیشتری دارد چرا که ابرو ها در صورت و بیشتر در معرض دید هستند و کاشت ابرو میتواند به زیبایی بیشتر شما کمک ویژه ای بکند.

بعضی از افراد به دلایل مختلفی از جمله سوختگی، کندن موهای ابرو خود، عفونت، بیماری های ژنتیکی و غیره دچار زیرش مو و ابرو خود می شوند، به همین دلیل برای حفظ ظاهر صورت و ابرو خود اقدام به کاشت ابرو می کنند.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

برای داشتن یک ابرو زیبا و طبیعی به پزشک متخصص و باتجربه مراجعه کنید زیرا در برای کاشت ابرو، به دقت و مهارت و ظرافت بالا نیازمند است .

روش کاشت ابرو با روش کاشت موی سر شباهت های زیادی دارد. در این روش برای کاشتن ابرو ،تعداد مشخص و محدودی از موهای پشت سر بیمار با استفاده از تکنیک های مخصوص و مدرن برداشته می شود و در ناحیه ابروها پیوند داده می شود که نتیجه آن داشتن ابروهایی با موهایی طبیعی، قابل رشد و زنده است .

چه افرادی مناسب کاشت هستند؟

 1. افرادی که دارای ابرو هایی کم پشت هستند و کاشت برای پر پشت کردن ابرو هایشان مناسب است.
 2. افرادی که فرم و شکل ابرو هایشان مناسب نیست و برای تغییر دادن فرم شکل ابرو خود اقدام به کاشت ابرو کنند.
 3. افرادی که اثر سوختگی یا جای زخم در ابروهایشان دارند که کاشت ابرو بهترین گزینه برای برطرف کردن مشکل آنهاست.
 4. افرادی که تاتوی ابرو کرده اند ولی از ظاهر آن رضایت ندارند نیز می توانند روی تاتوی خود با روش های خاص کاشت ابرو انجام بدهند.
 5. افرادی که به دلیل های مختلف یا بیماری های خاص دچار ریزش مو ابرو خود شده اند، این افراد نیز برای پركردن محل ریزش ابرو خود می توانند کاشت انجام دهند.

توصیه های بعد از انجام کاشت ابرو؟

 1. بیماران معمولا بعد از انجام کاشت، دردی احساس نمی کنند و اغلب ساعاتی بعد می توانند به منزل خود مراجعه کنند.
 2. بسیاری از بیماران هم در حین کاشت مو و هم بعد از آن کاملا احساس راحتی می کنند و روز بعد از کاشت ابرو به فعالیت های روزانه خود باز میگردند، اما به توصیه پزشکان بهتر است حداقل 24 ساعت بعد از کاشت، تا پیش از شروع مجدد فعالیت‌های روزانه استراحت کنند و از انجام هرگونه فعالیت جسمی شدید و ورزش به مدت یک هفته خودداری کند تا احتمال خونریزی کاهش یابد و از آسیب‌ دیدگی ناحیه‌های اهداکننده و پذیرنده جلوگیری شود.
 3. در روز های بعد از کاشت ابرو ممکن است درمحل کاشت ابرو خود پوسته های خونی دیده شود که شخص می تواند با مرطوب کردن ابروی خود، انها را از روی پوست خود جدا کند. این کار باید در روز بعد از کاشتن ابرو در زیر دوش و سه بار در روز انجام شود و بعد از آن تا مدت یک هفته برای دوبار در روز انجام شود.
 4. هر دفعه بعد از دوش گرفتن، پماد حاوی آنتی بیوتیک باید به ابرو زده شود تا پوسته ها نرم و در شستشوی بعدی به راحتی جدا شوند.

آیا کاشتن ابرو عوارضی به دنبال خواهد داشت؟

عمل جراحی کاشت ابرو یکی از معدود عمل هایی هست که عوارض آن کم و ناچیز است که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • ناحیه اطراف چشم بسیار حساس هستند، به دلیل تزریق ماده بی حسی در اطراف چشم باعث ایجاد تورم می شود که در مدت کوتاه رفع می شود.
 • بعد از کاشتن ابرو، در ناحیه ابرو ممکن است عوارضی مانند کبودی، تورم و التهاب ایجاد شود.
 • بعد از کاشت، بیمار ممکن است در ناحیه ابرو خود دچار خارش شود که پس از گذشت یک یا دو روز بر طرف می شود. در غیر این صورت لازم است که به پزشک مراجعه شود.