لاغری و روش های مختلف آن

لاغری

همانطور که میدانید معضل چاقی و اضافه وزن روز به روز در سطح جامعه رو به افزایش است بنابراین افراد باید دقت داشته باشند که از خط قرمز اضافه وزن عبور نکنند. گرچه برخی با رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش نیز نمی توانند به چربی که در بدنشان انباشته شده است غلبه کنند در نتیجه ناچارند که برای رفع این معضل به روش های گوناگون لاغری روی بیاورند.

انواع روش لاغری

در این مطلب ما شما را با انواع روش های لاغری به صورت خلاصه آشنا خواهیم کرد:

درمان های دارویی:

یکی از روش های لاغری استفاده از درمان های دارویی است که به سه دسته تقسیم می شوند:

  • دسته اول داروهایی اند که مصرف آنها باعث میشود در مدت کوتاهی، حجم زیادی از اب بدن به صورت ادرار از بدن خارج شود و باعث تغییر حجم چربی بدن نمی شوند. این داروها برای افرادی که به کاهش سریع وزن نیاز دارند، مناسب است.
  • دسته دوم داروهایی هستند که باعث کاهش اشتها می شوند. مصرف این گونه دارو ها باعث کاهش اشتها و تمایل به غذا خوردن می شود. این داروها موقتی بوده و در صورت عدم مصرف آنها، بیمار به وزن سابق خود باز میگردد.
  • در کنار این نوع دارو ها، دسته سومی نیز هستند که پودر مکمل های غذایی نام دارند. این نوع پودرها از مواد مغذی و فیبر تشکیل شده است و می توانند جایگزین مواد مغذی مورد نیاز بدن شود. البته مصرف این پودر ها در رفع چاقی تاثیر چندانی نخواهد داشت زیرا بیماران نمی توانند برای همیشه از این پودر ها استفاده کنند.

استفاده از ژل و محلول های لاغری:

استفاده از ژل و محلول های لاغری باعث از بین رفتن چربی های ذخیره شده در بدن نمی شود ولی در برطرف کردن چین و چروک ها، افتادگی پوست و ترک های به جا مانده از رژیم غذایی تاثیر دارند.

طب سوزنی:

طب سوزنی یکی از روش های قدیمی است که برای درمان انواع بیماری ها مناسب است. دراین روش با قرار دادن سوزن در نقاط مختلف بدن باعث کاهش اشتها و وزن بیمار میشوند. البته این روش نیز تاثیر بسزایی در کاهش وزن ندارد.

تشک های برقی:

این گونه تشک ها باعث کاهش شدید آب بدن و وزن بیمار می شود، اما در کاهش چربی ذخیره شده در بدن هیچ تاثیری ندارد.

استفاده از کمر بند لاغری:

استفاده از کمربندهای لاغری در کاهش چربی ها تاثیری ندارد زیرا این وسیله با ایجاد گرمای بیشتر فقط باعث از دست رفتن آب بدن می شود و کاهش وزن ناشی از آن موقتی خواهد بود. پس از استفاده کمربند های لاغری، وزن بیمار با مصرف مایعات، به حالت سابق خود باز میگردد.

ماساژ و استفاده از دستگاه های ماساژور (ویبراتور):

این روش با ماساژ دادن مناطق مورد نظر بدن توسط دست یا دستگاه های ماساژور باعث کاهش یا رفع سلولیت خواهد شد. اما روش مطمئینی برای کاهش وزن و از بین بردن چربی ها نخواهد بود.زیرا این روش باعث جابه جایی چربی به نقاط دیگر بدن و کاهش سایز بدن به صورت موقتی خواهد شد.

سونا:

سونا یکی از راه های کاهش وزن می باشد که باعث کاهش وزن و از دست رفتن آب بدن می شود. البته چربی های ذخیره شده دراین روش از بین نمی روند و کاهش وزن آن نیز موقتی خواهد بود و بعد از چند روز بدن به وزن سابق خود باز میگردد.

فعالیت های ورزشی:

فعالیت های ورزشی، یکی از راه های مناسب کاهش وزن است. در این روش کاهش وزن دشوار و نیاز به زمان طولانی دارد انجام دادن فعالیت های مناسب ورزشی باعث کاهش سریع وزن و ازبین رفتن چربی ها خواهد شد.

جراحی های لاغری:

عمل جراحی برای کاهش وزن به روش های مختلفی انجام می شود که هرکدام از روش ها را به صورت خلاصه توضیح خواهیم داد.

یکی از روش های جراحی لاغری، برداشتن چربی از زیر پوست و شکم بیمار است که باعث کاهش وزن بیمار می شود.

از روش های دیگر جراحی، برداشتن معده است. در این روش قسمتی از معده برداشته می شود که باعث کاهش اشتها و وزن بیمار خواهد شد.

روش دیگر نیز کوچک کردن روده است. در این روش قسمتی از روده کوچک برداشته می شود. این کار باعث کاهش جذب مواد غذایی توسط بدن و در نتیجه کاهش وزن بیمار خواهد شد البته انجام این روش که اصطلاح پزشکی آن ابدومینوپلاستی است عوارض زیادی در پی دارد از این رو به بیماران توصیه نمی شود.

رژیم غذایی مناسب:

رژیم غذایی سالم یکی راه های صحیح و پایدار برای کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن است. با رعایت رژیم غذایی مناسب از افزایش وزن بدن جلوگیری شده و مواد مغذی مورد نیاز بدن نیز تامین می شود.

علاوه بر این ها که گفتیم، از رژیم غذایی مناسب در کنار فعالیت های ورزشی جهت کاهش وزن و لاغری می توان استفاده کرد.

استفاده از لپوساکشن یا مکش چربی ها:

یکی از روش های لاغری بدن است. در این روش با ایجاد یک برش کوچک، چربی های دخیره شده به کمک لوله از بدن خارج می شود. دقت داشته باشید که این روش از عوارض و خطرات زیادی برخوردار است.

آب درمانی:

این روش را با آب درمانی در استخر اشتباه نگیرید!این نوع آب درمانی از روش های قدیمی لاغری است که امروزه مورد تایید پزشکان نمی باشد. در این روش بیمار به مدت 40 روز فقط از مایعات و ویتامین ها و مواد معدنی استفاده می کند و از مصرف غذا خودداری می کند.

این روش کوتاه مدت بوده وتاثیر به سزایی در کاهش وزن ندارد. بیمار پس از انجام این روش به اختلالات گوارشی مبتلا می شود.

 

لاغری شکم و پهلو

رژيم لاغري دكتر كرماني

رژیم سریع و موثر

شکم بدون ورزش

در یک هفته

رژیم سه روزه سریع

رژيم آسان

رژیم 7 روزه