عمل جراحی زیبایی بینی

عمل بینی

همان طور که میدانید روزانه عمل های زیبایی متنوع و فراوانی در جای جای جهان بر روی افراد انجام می پذیرد. اما از میان تمام این اعمال زیبایی، عمل بینی كه در اصطلاح تخصصی به آن رینوپلاستی میگویند از ویژگی‌های خاصی برخوردار است. ویژگی هایی که جراح را علاوه بر داشتن علم و مهارت به داشتن ذوق هنری نیز الزام میکند.

در این نوع جراحی، پزشک باید بکوشد تا با در  نظر گرفتن اجزای صورت بیمار علاوه بر رفع مشکلات و نواقص بینی، ظاهری زیبا و هماهنگ با صورت بیمار برای او خلق کند.

انتظارات در زمان عمل بینی

گرچه انتظارات غیر منطقی درمورد عمل بینی بسیار است اما باید در نظر داشت که همیشه این امكان وجود ندارد كه نتایج جراحی بینی به صورت صد درصدی مطابق میل بیمار باشد، چرا که در آن صورت امکان صدمه رسیدن به سیستم تنفسی بالا میرود. جراح در این گونه عمل زیبایی بینی قصد دارد تا ظاهر بیمار را در طی اعمالی كه به دقت برنامه ریزی شده اند زیباتر كند.

بنابراین

چنانچه متقاضی عمل زیبایی بینی هستید مطالعه نکات زیر برای شما بسیار ضروری است:

 1. نخست آنکه مهمترین هدف هر عمل زیبایی بینی بهبود بخشیدن به وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی كامل و مطلق.
 2. باید در نظر داشت که تمامی متقاضیان، کاندید مناسبی برای انجام عمل بینی نیستند از این رو پزشکان این جراحی را به هرفرد متقاضی توصیه نمیکند. برای مثال بینی های گوشتی کار جراح را در جمع کردن نوک بینی مشکل میکنند. لذا نوک بینی کسانی که بینی آنها گوشتی است بعد از عمل خیلی جمع نمیشود.
 3. از آنجایی که بچه ها در سنین رشد هستند واضح است که بینی آنها پس از یک مدت دستخوش تغییرات و رشد میشود از این رو اغلب دختران درپایان ۱۶سالگی و پسرها در پایان ۱۸ سالگی به بلوغ كامل رسیده اند و میتوانند تحت عمل بینی قرار گیرند.
 4. استفاده از لیزر برای جراحی بینی مساله ای است که بسیاری از بیماران در مورد آن دچار ابهام هستند. لیزر در بسیاری از اعمال جراحی کاربرد مهمی دارد اما در عمل زیبایی بینی کاربردی ندارد و فقط برای برش اولیه به جای تیغ جراحی میتوان از برش لیزری استفاده کرد که استفاده از آن نیز هیچ ارجحیتی از نظر درد یا نتیجه بعد از عمل و یا جای بخیه و … بر تیغ جراحی ندارد.
 5. عمل جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می پذیرد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که عمل بینی باز یا بسته به چه معناست و چه مزایایی نسبت به هم دارند؟

عمل بینی به روش بسته یا باز

عمل بینی

در این زمینه باید گفت که تنها تفاوت روش باز با روش بسته در این است که در روش باز علاوه بر خط برشی که در روش بسته بکار میرود، برش  کوچکی نیز روی پوست کلوملا داده میشود. کلوملا همان قسمت میانی بین دو سوراخ بینی است که بطور معمول پائین تر از پره های بینی قرار میگیرد.

مزایای روش بسته :

 • مدت زمان عمل در این روش حدود یک ربع کمتر از روش باز است.
 • روی پوست کلوملا برشی وجود ندارد.
 • در این روش ورم نوک بینی کمتر ازروش باز است لذا ورم زودتر برطرف میشود.

مزایای روش باز:

 • جراحی زیر دید مستقیم انجام میشود لذا احتمال غیر قرینگی کمتر میشود.
 • قدرت مانور جراح و فضا برای کار کردن وی بیشتر است.

در طی عمل زیبایی بینی بسیاری از مشکلات بینی برطرف خواهد شد که در زیر به آن اشاره می کنیم:

 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • قوزدار بودن بینی
 • افتادگی نوك بینی یا كم بودن زاویه بینی و لب
 • پهن بودن بینی
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • جعبه ای شكل بودن نوك بینی
 • زیاد بودن فاصله نوك بینی تا صورت
 • در رفتگی تیغه بینی و غیرقرینه بودن بینی
 • دو شاخه بودن نوك بینی
 • دماغ زین اسبی متعاقب ضربه های قبلی و یا عمل جراحی انحراف تیغه بینی
 • بد شکلی های بعد از عمل جراحی

و اما:

روز عمل بینی

لازم است که در روز عمل بینی ناشتا به کلینیک مراجعه فرمایید. از زمانی که وارد اتاق عمل می شوید تا خروج از آن حدود دو ساعت و نیم به طول می‌انجامد.

در مورد نحوه بیهوشی در زمان جراحی بینی حتی الامکان نظر شما لحاظ خواهد شد. اما به طور كلی و با توجه به سالها تجربه، بیشتر پزشکان بیهوشی كامل را بر نیمه بیهوشی ترجیح میدهند، چرا كه در بیهوشی كامل امكان كنترل شرایط بیمار راحت تر است.

پس از اتمام جراحی بینی، حدود شش ساعت پس از برگشتن به بخش، از مركز جراحی مرخص خواهید شد.

در نهایت توجه داشته باشید که در صورت رعایت نکات بعد از عمل بینی که توسط پزشک به شما داده میشود، مدتی بعد به راحتی میتوانید فعالیت های روزانه خود را از سرگرفته و به روال عادی بازگردید.

 

عمل زیبایی بینی با لیزر

عمل زیبایی بینی استخوانی

جراحی بینی عکس

عمل زیبایی بینی مردان

عمل زیبایی بینی گوشتی

فیلم عمل زیبایی بینی

قیمت عمل زیبایی بینی

زیبایی بینی بدون جراحی

عمل بینی

عمل جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی عکس

عمل زیبایی بینی با لیزر

عمل زیبایی بینی استخوانی

جراحي زيبايي بيني

عمل زیبایی بینی مردان

بعد از عمل بینی

جراحی بینی قیمت