تزریق ژل و آنچه باید در مورد مزایا و معایب آن بدانید

تزریق ژل

 آنچه لازم است درباره تزریق ژل بدانید

عموما تزریق ژل به منظور حجیم کردن لب، گونه، رفع خط اخم و خنده و بر طرف کردن چین و چروک های اطراف چشم انجام می شود. عمل تزریق ژل برخلاف سایر عمل های زیبایی دیگر دوره ریکاوری بسیار کوتاه  مدتی دارد وعوارض جانبی مانند عفونت و چسبندگی ناشی از عمل را ندارد و در صورت نارضایتی بیمار از نتیجه نیاز به جراحی مجدد نیست بلکه با چند ماه صبر وضعیت شما  بدون هیچ عوارض جانبی به حالت اولیه تان باز خواهد گشت.

در چه مواردی میتوانیم از تزریق ژل استفاده کنیم؟

تزریق ژل در پزشکی برای افزایش حجم و برجسته کردن لب، گونه، برجسته کردن چانه و رفع خط اخم و خنده کاربرد دارد. در مواردی که خط اخم با بوتاکس برطرف نمی‌شود با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمی گردد و چین‌هایی مانند خطوط لبخندو چین‌هایی که از کناره‌های تحتانی بینی در دو طرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پیدا می‌کنند، از بین می رود.علاوه بر این با برخی از ژل ها می توان گود افتادگی‌های زیر چشم یا فرورفتگی های برخی قسمت‌ های پوست را بهبود داد.

  چربی یا ژل؟مساله این است…

پاسخ این سوال بسیار ساده است. از آنجایی که چربي از بدن فرد گرفته می شود قطعا بدن هيچ واكنشي به آن نشان نمي‌دهد. در نتيجه قطعا چربي عوارض كمتري دارد اما این نکته را نیز در نظر بگیرید که چربي به هر حال استخراج مي‌خواهد، يعني بايد چربي را از بدن گرفت. بنابراين جراحي بزرگ‌تري را میطلبد و به طبع هزينه آن نيز بيشتر است. این در حالیست كه ژل تنها يك ماده آماده است كه به نقطه مورد نظر تزريق مي‌شود پس مي‌توان گفت، چربي عوارض كمتري دارد ولي تزريق آن نسبت به ژل بردردر تر است.

 آیا تزريق ژل سن خاصي دارد؟

گرچه تزریق ژل محدودیت سنی خاصی ندارد اما به طور معمول از سنین 25 یا 30 سال به بالا انجام میشود.فقط باید در نظر داشت که براي تزريق در سن‌هاي خيلي بالا بايد بيماري‌هايي چون بيماري قلبي چك شود و اگر فرد مشكل قلبي شديد نداشته باشد، مي‌توان تزريق را انجام دهد.

مراقبت ها بعد از تزریق

دقت کنید که بعد از عمل تزريق، بيمار بايد از زیاده روی در مصرف نمک خود داری کند. چرا که با خوردن نمك، احتمال ورم بسيار بالا مي‌رود. همچنین اگر تزريق روي صورت است سرش را پايين نگيرد. پزشک معمولاً از یخ یا کمپرس آب سرد برای کاهش ورم ایجاد شده استفاده خواهد کرد. دوره ورم در این حالت بستگی به نوع ژل پر کننده پوستی دریافت شده توسط بیمار دارد، هر چند بخش عمده ورم، کبودی و قرمزی ایجاد شده باید در طول یک هفته تا ده روز بر طرف شده و از بین برود.

ژل تزریقی تا چه مدت ماندگاری دارد؟

مدت زمان دوام ژل تزریقی بستگی به نوع ژل مصرفی دارد که در ادامه به شرح آن میپردازیم.

کلاژن: نتایج ایجاد شده برای مدت دو تا چهار ماه ماندگاری دارد.

اسید هیالورونیک: نتایج حاصل از مصرف این ژل بسته به نوع برند استفاده شده از ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

پر کننده های نیمه ماندگار: نتایج حاصل از این پر کننده ها بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.

پر کننده های ماندگار: نتایج ایجاد شده معمولاً تا ۵ سال یا بیشتر ماندگاری دارند.اما استفاده از آن به دلیل غیر استاندارد بودن به هیچ وجه توصیه نمیشود.

تزریق ژل چه مزایایی دارد؟

به دلیل مشاهده سریع نتایج حاصل این روش، تزریق ژل های پر کننده پوستی یک راهکار ایده آل برای جوان سازی صورت به منظور شرکت در رویدادهای مهم و بزرگ است. از تزریق ژل در چانه برای بزرگ کردن چانه و متعادل سازی اندازه آن با سایر اجزاء صورت می توان استفاده نمود . از تزریق ژل می تواند برای شما یک ظاهر شاداب و جوان را در کمترین زمان ممکن به ارمغان بیاورد، این موضوع در حالی است که مشاهده نتایج کامل حاصل از عمل جراحی جوان سازی صورت می تواند به چند هفته زمان نیاز داشته باشد.

کدام پزشک را برای تزریق ژل انتخاب کنیم؟

در حال حاضر افراد زیادی کار تزریق ژل را انجام میدهند اما برای جلوگیری از عواقب زیان بار باید توجه داشته باشید که خود را به دست هر فرد غیر متخصصی نسپارید.

برای یافتن یک پزشک مطمئن و باتجربه در این زمینه لازم است ابتدا درباره سطح آموزش و تجربه وی پرس و جو کنید. برای مثال باید بدانید چه تعداد تزریق توسط پزشک مورد نظر انجام شده است؟ آیا این پزشک جزء اعضای تخصصی انجمن پزشکی است یا خیر؟ علاوه بر این سعی کنید با بیماران قبلی پزشک صحبت کنید تا از میزان رضایت آنها از تزریق ژل اطمینان حاصل کنید.

تزریق ژل چه عوارضی را به دنبال خواهد داشت؟

خوشبختانه تزریق ژل نسبت به سایر عمل های زیبایی حداقل عوارض را به دنبال دارد. تجربه نشان داده است واكنش بدن به ژل بسيار كم است به‌خصوص اگر از ژل‌هاي استاندارد استفاده شود تنها ممكن است بعد از تزريق ژل دچار كبودي و كمي تورم بشود كه معمولا در چند روز برطرف مي‌شود و مي‌توان گفت ممكن است در بعضي افراد اين اتفاق اصلا رخ ندهد. براي از بين بردن اين كبودي‌ها مي‌توانيد از آناناس، قرص‌هاي ويتامين C، كمپرس سرد در اوايل و بعد كمپرس گرم استفاده كنيد.